Politsei- ja piirivalveameti kriisijuht Vallo Koppel kinnitas, et nende järelevalve tegevused maalivad üldiselt positiivse pildi: enam kui 5500 kontrollitud objektilt avastati "üsna vähe" rikkumisi, eneseisolatsiooni rikkumisi on olnud paarikümne ringis, 2+2 reegli rikkumisi 50 ja maski kannavad 97-98% inimestest. Läbiviidud vestluste vajadus on võrreldes jaanuariga vähenenud kolm korda, maske on jagatud neli korda vähem.

Muret teevad aga üha sagenevad rikkumised, mida võib seostada alanud kevade ja ilusa ilmaga.

"Inimesed kipuvad õue, on olnud esimesed välikohvikute avamise juhud tegelikult on see praegu keelatud," kinnitab Koppel. "Kõik skeemitamised peaksid jääma ära, iga sellisel moel teenitud euro võib tähendada kellegi kaotatud elu."

Koppel kinnitas, et Politsei- ja Piirivalveametil on valmidus oma järelevalvet suunata ka matkaradadele, lõkkekohtadele jm vabaajakohtadele, kuhu eeldatakse lähiajal suuremat liiklust.

"Ilusate ilmade saabumisega kasvab kindlasti veel ka tung loodusesse, matkaradadele. Oleme valmis oma järelevalve tegevusi suunama vastavalt sinna, kus võime eeldada piirangutest mitte kinni pidamist."

Sarnaselt talitas politsei ka eelmisel aastal, kui matkaradade lähistel käidi inimestele meelde tuletamas, et 2+2 piirangud kehtivad ka looduses.