Avariigrupp järgnes sõidukile, kuid auto liikus silmnähtavalt suure kiirusega kesklinna suunas. Gonsiori tänaval regeeris sõiduk peatumismärguandele, kuid otsustas siis ilma luba küsimata lahkuda. Kaasliiklejate õnneks lõppes sõit paar tänavavahet edasi maja seinaga jõudu katsudes.

Sõidukit juhtinud 25-aastasel mehel puudus juhtimisõigus, väljahingatavas õhus tuvastatud alkoholikogus oli lähedane piirile, millest alustatakse juba kriminaalmenetlust ja lisaks tuvastati ekspertiisiga narkootiliste ainete tarvitamine ilma arsti ettekirjutuseta.

Juht peeti kinni ja eilse Harju maakohtu otsuse kohaselt tuleb kohaselt pikemat aega oma tegude üle järgi mõelda kinnipidamiskeskuses.

Kõrvalistujana sõidukis viibinud mees, kes väikese sportliku vahepala korraldas ning proovis sündmuskohast põgeneda, toodi asjaolude selgitamiseks tagasi.

"Alkohol ja rool ei sobi kokku ning juhtimisõiguse olemasolu ei ole vaid „pildiga kaart“ taskus, vaid teadmine, et juhil on läbitud koolitus ja tema sõiduoskus ja teadmised on piisavad liikluses hakkamasaamiseks. Istudes reisijana sõidukisse teades, et juhil puudub juhtimisõigus ja ta on silmnähtavalt eelnevalt tarvitanud alkoholi, võtad ka Sina vastutuse võimalike tagajärgede eest. Hoolitse selle eest, et keegi Sinu sõpradest ülemeelikus tujus rooli ei istuks," meenutas liiklusjärelevalvekeskus.