MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS küsitlevad iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,3%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 19,6% ja Keskerakonda 19,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (11,1%), sotsiaaldemokraadid (6,1%) ning Isamaa (5,6%).

Nädalaga muutusid erakondade toetusprotsendid maksimaalselt 0,3% võrra ning jäid eelmise nädalaga võrreldes samale tasemele.

Reformierakonna edu teisel kohal oleva EKRE ees on 14,7%. Kui kaks nädalat tagasi oli rahvuskonservatiivide edu kolmandal kohal oleva Keskerakonna ees juba 2,2%, siis praegu on kahe erakonna toetus praktiliselt võrdne.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 53,8% ja opositsioonierakondi 31,3%.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 23. veebruarist 22. märtsini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.