Kaitseminister Kalle Laaneti sõnul on naistel võimalik läbida ajateenistus ja panustada kodumaa kaitsesse, teenides ükskõik millisel ametikohal kaitseväes.

„Nii meestel kui ka naistel on võrdsed võimalused ajateenistuses oma tugevusi ja võimeid näidata ning hiljem tegevteenistusse asuda. Siiski on riigikaitsevaldkonna ümber siiani väga palju eksitavaid müüte ja teadmatust, mistõttu paljud naised seda karjääriteed isegi ei kaalu,“ selgitas Laanet kampaania vajalikkust.

Laanet märkis, et ehkki naiste osakaal riigikaitses kasvab iga aastaga, täidavad naised vaid ligi kümme protsenti kaitseväe tegevteenistuse ametikohtadest. „Kaitseväelase karjäär on naistele avatud ja tõsiselt võetav valik nagu iga teine töövaldkond,” ütles ta.

Laanet rõhutas, et ajateenistuse läbimine arendab oskusi, mis tulevad kasuks ka edaspidises elus ükskõik missuguse elukutse valikul. „Enesekindlus, distsipliin, juhtimise ja meeskonnatöö oskus, otsustusvõime, prioriteetide seadmine, strateegiline ja kriitiline mõtlemine, kohanemisvõime pingelistes olukordades, ellujäämisoskused – need on vaid mõned tugevused, mis on kaitseväes olulised ning mida ajateenistuses arendatakse,“ täpsustas Laanet.

Vähem oluline pole Laaneti sõnul, et kaitseväes puudub palgalõhe ja kaitseväelaste keskmine palk hoitakse 30% kõrgem Eesti keskmisest palgast.

„Kampaania eesmärk on tekitada sihtrühmas huvi ning seejärel kutsuda neid juba sügavamalt uurima ajateenistuse ja kaitseväe võimaluste kohta ning aru saama, kas see valdkond võiks neile sobida,” lisas Laanet. E-kanalite ja sotsiaalmeedia vahendusel toimuv kampaania rõhub oskustele ja tugevustele, mis naine ajateenistusest kaasa saab.

Kampaania jaoks valmis tasuta vaadatav veebisaates „Naised vormi“, kus Eeva Esse usutleb naisajateenijaid ning -kaitseväelasi, et teada saada, kuidas näeb välja naiskaitseväelase elu, miks nad on otsustanud astuda ajateenistusse, milliste katsumustega nad silmitsi seisavad ning milliseid omadusi ja oskusi riigikaitse neis arendab. Lisaks astuvad saates üles sihtrühma seas tuntud muusik Manna ja fitnessisportlane Amani Kiivikas, kes on samuti end meestekesksel alal proovile pannud.