Riigipea sõnul tuleks Euroopa vaktsiinivarude jagamisel arvestada nii vaktsineerimisvõimekust kui ka viiruse hetkenäitajaid riigis. "Eestis on COVID-19 näitajad praegu kõrged, samas oleme kiired ja efektiivsed vaktsineerijad ning suudaksime kasvatada vaktsineerimisvõimekust veelgi kui meil oleks rohkem vaktsiini," sõnas Kaljulaid.

Kohtumisel kõneldi ka võimalusest kasutada anonüümitud pikaajalisi terviseandmeid vaktsiinide arendamisel. Kaljulaidi sõnul on Eesti kiirema vaktsineerimise nimel avatud võimalikule teaduskoostööle uute Euroopa Liidu turule tulevate vaktsiinide tootjatega.

Kohtumisel arutati veel ühtse vaktsineerimissertifikaadi välja töötamist. Kaljulaidi sõnul on Eestil kogemusi nii digitaalsete sertifikaatide kui X-tee osas ning oleme valmis panustama kogu Euroopat hõlmava digilahenduse väljatöötamisse nii nagu Eesti panustab WHO sarnasesse projekti.

Pikemalt arutati ka Euroopa Liidu ühtse digitaalse turu arendamist ja digiandmete turvalist jagamist ning kaitsetööstuste koostööd.