Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul ei ole tasuta bussisõit maakonnaliinidel kaasa toonud soovitud tulemust ja selle korraldus on ebamõistlik.

Kui enne tasuta maakondliku ühistranspordi võimaldamist 2017. aastal toetas riik maakondlikku bussitransporti 21,9 miljoni euroga, siis tänavu kulub selleks 52,1 miljonit ning toetus suureneb prognooside kohaselt 2024. aastaks 64,6 miljonini.

Samas tõi riigikontroll oma hiljutises kontrolliaruandes "Maakondlik ühistransport" välja, et praegune maakondliku bussiliikluse korraldus ja tasuta sõidu võimalus ei ole aidanud kaasa ühistranspordi eelistamisele. Küll aga peatus ja stabiliseerus paariks aastaks ühistranspordi kasutajate osakaalu vähenemine.

"Meil tuleb hoolikalt kaaluda, kuidas ühistranspordi korraldusega edasi mina. Küsimus ei ole ainult rahas. Elanikele on oluline, et maksumaksja raha eest korraldatav ühistransport vastaks ka nende vajadustele," märkis Urmas Reinsalu.

Istungile on kutsutud majandus- ja taristuminister Taavi Aas, transpordiameti peadirektor Kaido Padar, MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus juht Andrus Kärpuk, MTÜ Viljandimaa Ühistranspordikeskus juhatuse liige Kaupo Kase, linnade ja valdade liidu tegevdirektor Veikko Luhalaid, riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen ning auditijuht Kaire Kuldpere.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes. Videosalvestist istungist saab vaadata riigikogu YouTube'i kanalil. Salvestis jõuab veebi viivitusega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid