Terviseameti sõnul ei sattunud naine haiglasse COVID-19 tagajärjel. Alles haiglas olles testiti teda, kust selgus, et ta on koroonapositiivne. “36-aastasel naisel polnud kaasuvaid haiguseid, st näiteks vähk või muu krooniline haigus. Kahjuks rohkem informatsiooni ma anda ei saa, tegemist on delikaatse infoga,” kommenteerisid nad juhtunut.

Terviseamet juhib tähelepanu, et COVID-19 surmaandmed on operatiivsed ja esialgsed. Oma statistika annavad nad igapäevaselt välja nende surmade kohta, mille esitavad haiglad või mis kantakse nakkushaiguste registrisse. Surma põhjuse määravad arstid ning see märgitakse surmateatisele, mille koostamine võtab aega. Sellest tulenevalt ei kajastu surma põhjus ka igapäevases jooksvas statistikas. “Iga poole aasta tagant vaatavad COVID-19 surmapõhjusega inimeste haiguslood omakorda üle TAI eksperdid, kes teevad vajadusel korrektuurid,” kommenteeris kommunikatsioonitalitusest Kirsi Pruudel.

Eelpoolset kokku võttes tähendab see seega seda, et kas peamine surmapõhjus oli COVID-19 või mitte, selgub alles hiljem. Surma hetkel oli naisel igatahes COVID-19 diagnoos olemas.

Lääne-Tallinna keskhaigla, kus naine suri, ei soovinud juhtumi asjaolusid täpsustada.