Eile kell 21 sai politsei teate, et Kanepi aleviku suunas liikunud Volkswagen sõitis otsa Kanepi-Leevaku tee esimesel kilomeetril lebanud mehele.

"Liiklusõnnetuse tagajärjel sai 61-aastane mees nii raskelt vigastada, et suri paraku sündmuskohal," märgiti politsei pressiteenistusest.

Sündmuskohale saabunud politseipatrull tuvastas, et Volkswagenit juhtinud 20-aastane neiu oli kaine ja tal oli vastava kategooria juhiluba olemas.

Teeoludest

Politseist sõnati, et sündmuskohal kehtib kiirusepiirang 90 km/h. Õnnetuse sündmuskoht polnud valgustatud, teekate oli kuiv. Alustatud uurimise käigus selgitatakse välja, kuidas hukkunud mees teele jäi.

Kagu politseijaoskonna välijuhi Taisto Paju sõnul tegemist oli väga kahetsusväärse sündmusega.

„Autojuht kahjuks ei jõudnud reageerida ja pimedas keset teed lebavast mehest ümber sõita. Pimedas vajab juht liiklussündmusele reageerimiseks rohkem aega, kuna tema vaade on piiratud. Kahjuks polnud hukkunud mehel kinnitatud nähtavale kohale helkurit. Helkuri kandmine on autojuhtidele suureks abiks, et jalakäijad pimedas näha,“ ütles Paju. Ta lisas, et jalakäijatel on pimedas parem vältida tiheda liiklusega ja valgustamata teid. "Parem võtta ühendust pereliikme või sõbraga ja paluda neil end koju viia," ütles välijuht.

Eelmisel aastal toimus Põlvamaal 22 liiklusõnnetust, milles hukkus kaks inimest. Liiklusõnnetustes sai kannatada ka kolm jalakäijat.