MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS küsitlevad iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,6%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 19,9% ja Keskerakonda 19,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Seega on peatunud Reformierakonna kaheksa nädalat kestnud tõus. Teisel kohal oleva EKRE toetus on aga kahe aasta kõrgeimal tasemel. Suurima muutuse tegi nädalaga läbi Keskerakond, kelle toetus kasvas 1,8% võrra.

Esikolmikule järgnevad parlamendiväline erakond Eesti 200 (11,1%), sotsiaaldemokraadid (6%) ning Isamaa (5,3%).

Eesti 200 toetus on langenud kümme nädalat järjest. Ühegi erakonna toetus pole alates 2019. aasta algusest nii pikalt languses olnud. Selle aasta algusest arvestades on Eesti 200 kaotanud 5,4% oma toetusest. Sotside toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest.

Kokku toetab koalitsioonierakondi 54,1% ja opositsioonierakondi 31,2% küsitletuist.

Viimased koondtulemused kajastavad perioodi 16. veebruarist 15. märtsini, mil kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.