Hetkel on Tallinnas ja Tartus oma ajad avanud meditsiiniasutuste ajad täis. Kui nädalavahetusel mõni aeg vabaneb, siis seda tühistatud aegade arvelt.

„Huvi vaktsineerimise aja broneerimiseks oli tõesti suur – tipphetkel proovis endale korraga aega saada mitu tuhat inimest,“ rääkis digiregistratuuri haldava TEHIKu direktor Katrin Reinhold. „Kuigi süsteem ei olnud suure koormuse tõttu mõnel korral kättesaadav, siis oli piloteerimine edukas. Tuhanded inimesed said endale digitaalselt vaktsineerimisajad broneerida ja meie kogemuse võrra rikkamaks. Saime ülevaate tehnilise lahenduse võimekusest ja kitsaskohtadest ning saame teha vajalikud täiendused, et olla valmis suurema hulga elanikkonna vaktsineerimisaegade broneerimiseks.“

Haigekassa juht Rain Laane ütles, et kuigi suur osa selle nädalavahetuse vaktsineerimisaegadest täitus kiiresti, ükski inimene vaktsiinist ilma ei jää. „Kohe, kui vaktsiini saabub riiki rohkem, jätkame digiregistratuuri kaudu aegade pakkumist, kuid endiselt jäävad inimesi kutsuma perearstid ning kaalume ka teisi teavitusvõimalusi,“ lisas Laane.

Selleks nädalavahetuseks saavad üleriigilises digiregistratuuris endale AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimiseks sobiva aja valida kõik 65-aastased ja vanemad inimesed. Seda sõltumata elukohast või perearsti nimistu asukohast. Laupäevaks ja pühapäevaks oli kokku pakkuda ligikaudu 6000 vaktsineerimisaega. Vaktsineerimisaegu näevad ja saavad digiregistratuuris broneerida ainult vastavasse vanuserühma kuuluvad inimesed.