MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 35,5%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 19,8% ja Keskerakonda 17,7% valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus on liikunud kaheksa nädalat tõusvas trendis ning ületas esmakordselt pärast 2019. aasta detsembrit 35% piiri.

Keskerakonna toetus langes nädalaga 1,3% võrra ning on nüüd madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Norstati reitinguid avaldama hakati. EKRE toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta algusest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12%), sotsiaaldemokraatlik erakond (6,4%) ning Isamaa (5,3%). Koalitsioonierakondi toetab kokku 53,2% ja opositsioonierakondi 31,5%.

Parlamendivälise erakonna Eesti 200 toetus on langenud üheksa nädalat järjest. Alates 2019. aasta algusest pole ühegi partei toetus nii pikalt languses olnud. Sellele eelnes käesoleva aasta alguseni kestnud kümne nädala pikkune tõus, mis oli samuti pikim alates 2019. aasta algusest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 9. veebruarist 8. märtsini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on ühiskonnauuringute instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.