Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 813 inimesel. 603 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 178, Tartumaale 97, Saaremaale 72, Lääne-Virumaale 62, Pärnumaale 46, Viljandimaale 39 ja Läänemaale 30 uut positiivset testi. Võrumaale lisandus 21, Raplamaale 19, Järvamaale 17, Hiiu- ja Jõgevamaale 14, Põlvamaale 13 ja Valgamaale 10 uut nakkusjuhtu. 22 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 1121,5 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 16,5%.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi koroonaviiruse haigusjuhtumeid kokku 74, haiglaravi vajab 555 patsienti. Eestis on viirus nõudnud kokku 615 inimese elu, see tähendab, et ööpäevaga suri 10 inimest.

Eestis on koroonaviiruse vastu vaktsineerimisi tehtud 84 179 inimesele, kaks doosi on saanud 37 369 inimest.

3. märtsi hommikuse seisuga viibib haiglas 555 koroonaviiruse patsienti, nendest intensiivravi vajab 48 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 25 inimest.

Uusi koroonaviiruse haigusjuhtumeid avati kokku 74. Koju saadeti 49 inimest, 16 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kümme koroonaviirusega nakatunud inimest – 92-aastane mees, 86-aastane naine, 83-aastane mees, 82-aastane mees, 80-aastane naine, 78-aastane naine, 77-aastane naine, 73-aastane mees, 66-aastane mees ja 63-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 615 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 3757 COVID-19 haigusjuhtumit 3612 inimesega.

3. märtsi seisuga on tervenenud 50 640 inimest. Neist 35 042 inimese (69,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 15 598 inimese (30,8%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 953 734 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 69 193 (7,3% testide koguarvust).

Vaktsineerimine

Üle 80-aastastest on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud viiendik. Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt perearstide juures riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimine ning erinevate tervishoiuasutuste juures eesliinitöötajate – haridusasutuste töötajate, politsei- ja päästeteenistujate ning kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande valdkonna töötajate vaktsineerimine. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 268 012 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 4512 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 1007.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Rakveres, Maardus ja Tallinnas suureneb testimisvõimekus

Täna avatakse Rakveres testimistelk. Testimine liigub siseruumidest välja, nüüd saab proove saab ka autoga saabudes. Rakvere testimistelk asub linna spordihoone parklas. Maardus jätkub testimine üle päeva SYNLABi testimisbussis, reedel avaneb testimisvõimalus Kundas ja Tallinnasse lisandub Saku Suurhalli kõrvale täiendav testimistelk. Praegu saab saatekirja saanud inimene igale poole samal või järgmisel päeval aja.

Ligi 10% registreerunud inimestest ei tule testimisele kohale. Testimisest loobumisel tuleb sellest teada anda numbril 6464 848. Sellisel juhul saab tühistatud aega pakkuda teistele soovijatele.

Kõrge haigestumus

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski! Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.