Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 202 inimesel. 141 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 56, Tartumaale 38, Pärnumaale 26, Raplamaale ja Lääne-Virumaale 16, Võrumaale 13 ning Viljandimaale 10 uut positiivse testi tulemust. Jõgevamaale lisandus 9, Põlvamaale 8, Saaremaale 7, Järvamaale 4, Lääne- ja Valgmaale 3 ning Hiiumaale 1 uus positiivse testi tulemus. 5 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 543,1 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 10,8 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 28, haiglaravi vajab 425 patsienti

7. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 425 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 33 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 16 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 28. Koju saadeti 8 inimest, 6 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest – 91-aastane naine, 90-aastane mees, 86-aastane mees ja naine ning 78-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 461 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 2699 COVID-19 haigusjuhtumit 2652 inimesega.

7. veebruari seisuga on tervenenud 37 788 inimest. Neist 26 346 inimese (69,7 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 11 442 inimese (30,3 protsenti) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 807 589 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 47 928 (5,9% testide koguarvust).

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 35 905 inimesele, kaks doosi on saanud 17 519 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 35 905 inimesele, kellest 17 519 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

Sel nädalal jätkub hooldekodude elanike ja töötajate, hambaraviasutuste töötajate, ambulatoorse eriarstiabi osutajate vaktsineerimine, alustatakse apteekrite vaktsineerimisega ning tagatakse teine vaktsiinidoos esimese doosiga vaktsineeritutele. Harjumaa, Ida-Virumaa ja Pärnumaa suuremad perearstikeskused hakkavad kutsuma vaktsineerima üle 80-aastaseid.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Terviseamet: laadi alla HOIA rakendus

Terviseamet soovitab Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni alla laadida mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. "Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli," rõhutab terviseamet. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 262 532 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 3159 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 339.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Kehtivad üleriiklikud piirangud

Sellest nädalast alates kehtivad üle Eesti ühetaolised COVID-19 piirangud, sest koroonaviirus on ulatuslikult levinud üle Eesti. Toitlustus- ja meelelahutuskohad on kohapeal viibimiseks avatud kuni kella 21ni õhtul ja seal võivad koos viibida maksimaalselt kuueliikmelised grupid. Kinodes, teatrites, kontsertidel ja teistes avalike üritustega kohtades kehtib statsionaarsete istekohtadega siseruumis 50 protsendi täituvuse nõue. Täpsema info leiab veebilehelt kriis.ee.

Nakatumise kõver näitab stabiliseerumise märke, kuid sellele vaatamata on viiruse levik väga laialdane. Peamiseks murekohaks on COVID-19 intensiivravi kohtade suur täitumus. Igaüks saab kaasa aidata viiruse leviku tõkestamisele. Oluline on vältida üleliigseid kontakte ja pidada kinni ennetusmeetmetest.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.