Eraldi nupule vajutades avaneb rida linke, kust leiab reisijale täitmiseks kohustuslikud blanketid. Kaardi puhul tuleb arvestada, et reeglid on pidevas muutumises ja eriti riikide puhul, kus Eestil välisesindus puudub (nt paljud Balkani maad) võivad andmed olla lünklikud. Ilma mõjuva põhjuseta on parem mitte reisida, kui te pole saanud kahekordset vaktsiinisüsti või viimaste kuude jooksul Covid-19 haigust läbi põdenud. Enne reisimist tasub kõiki andmeid ja nõutavaid dokumente igal juhul üle kontrollida.

Reisibüroo Estravel müügidirektor Mauri Saarend kommenteeris Delfile, et transiitreisijatel on peaaegu kõigist Euroopa riikidest on endiselt võimalik edasi lennata, kui reisija vahepeal lennujaama transiittsoonist ei lahku.

"Üksikutel juhtudel on siiski vaja negatiivset koroonatesti tõendit," lisas Saarend. "Transiidi puhul nõuavad seda praegu teadaolevalt Suurbritannia, Taani ja Holland. Viimane nõuab lausa kaks testi: lisaks tavapärasele ka kuni neli tundi enne lendu tehtud kiirtest." Osadelt reisijatelt nõuab transiidi eel testi tegemist ka Saksamaa. Praegu kehtib see Suurbritanniast, Iirimaalt, Brasiiliast või LAV-ist tulijatele.

Sageli kaasnevad edasilennuga siiski ajalised piirangud. Välisministeeriumi reisiinfo järgi peavad transiitreisijad näiteks Sloveeniast edasi sõitma kuue tunni jooksul. Ukraina laseb reisijaid küll sisse, ent on transiidi täiesti keelanud.

Saarend rõhutas veel, et transiittsooni jäämine on reeglina võimalik ainult siis, kui lennud on märgitud samale piletile ja lennufirma on registreerinud pagasi lõppsihtkohani. "Näiteks odavlennufirmad nagu Ryanair, Wizzair seda võimalust ei paku," seletas Saarend. "Nendega on iga lend eraldi veoleping ja igas lennujaamas tuleb pagas välja võtta." Ka tema toonitas, et kiired muutused on praegu paraku vägagi võimalikud. Alati tuleks seis vahetult enne reisi üle kontrollida."

Allikad: välisministeeriumi leht Reisi Targalt, valitsuste kodulehed, Estravel