Avalduses öeldakse: "Riigikogu liikmed peavad oma töös lähtuma riigikogu liikme ametivandest ja põhiseadusest. Põhiseaduse § 2 sätestab, et Eesti riigi maa-ala, territoriaalveed ja õhuruum on lahutamatu ja jagamatu tervik."

Avalduses lisati, et riigikogu liikmete muudatusettepanekud, mis puudutavad Eesti Venemaa koosseisu viimist ja Saaremaa loovutamist Lätile, ei ole kooskõlas Riigikogu liikme ametivande ega parlamendiliikme hea tavaga ning kahjustavad Eesti rahvusvahelist mainet.

"Kutsume üles neid esitanud saadikuid nimetatud ettepanekute eest vabandama. Mõistame sellise tegevuse põhiseaduskomisjoni poolt hukka," kirjutati avalduses.

Avaldust toetasid koalitsioonisaadikud Anti Poolamets (EKRE), Heiki Hepner (Isamaa), Martin Repinski (KE), Marko Šorin (KE, Andrei Korobeiniku asendusliige), Tõnis Mölder (KE, Maria Jufereva-Skuratovski asendusliige) ja Kalle Grünthal.

Reformierakonna fraktsiooni kuuluvad riigikogu liikmed Urmas Kruuse, Ants Laaneots ja Jüri Jaanson on oma muudatusettepaneku, küsimusega “Kas Eesti Vabariigis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu?" tagasi võtnud.

Riigikogu põhiseaduskomisjon jätkab riigikogu otsuse "Rahvahääletuse korraldamine abielu mõiste küsimuses" eelnõu teiseks lugemiseks ettevalmistamist homme kell 12 erakorralisel koosolekul.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ja Isamaa fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse eelnõu rahvahääletuse korraldamiseks abielu mõiste küsimuses läbis Riigikogus esimese lugemise 14. detsembril. Teine lugemine on kavandatud 13. jaanuariks.

Eelnõu näeb ette panna 2021. aasta 18. aprillil korraldatavale rahvahääletusele muu riigielu küsimus: "Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?". Eelnõule esitati tähtajaks 9317 muudatusettepanekut.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid