Õnnetuspaigas töötanud patrullpolitseinik Robertas Požela ütles, et esialgsetel andmetel lubas vanaisa viis lapselast mootorsaaniga põllule lõbusõidule.

„Lapsed olid mõnda aega juba sõitnud, kui ühel hetkel hakkas nende sõnul saan kiirust koguma. Pidurdamiseni enam ei jõutud ning saan paiskus õhulennul põllult üle sõidutee teisele poole kraavi, kus rullus üle külje,“ kirjeldas politseinik.

Saanil sõitnud lapsed olid vanuses 7-14 eluaastat. Kahetsusväärselt sai üks 7-aastane poiss raske peavigastuse ja on haiglaravil. Samuti viidi haiglasse 14-aastane viga saanud tüdruk. Teised lapsed enda sõnul viga ei saanud, kuid nad viidi siiski täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse. Kaitsekiivreid lastel peas ei olnud.

„Ma ei soovi kellelegi sellist tunnet, mida praegu šokis vanaisa selle raske õnnetuse pärast tunneb. Tahe lastele teistmoodi elamust pakkuda on mõistetav, kuid turvalisus ja seda eriti laste puhul peab seejuures igal kui viimasel sammul olema läbi mõeldud,“ märkis patrullpolitseinik Požela.

„Ülerahvastatud mootorsaan ning kaitsevarustuseta kogenematud lapsed seda juhtimas on vaatepilt, mida nähes keegi ei tohiks jääda ükskõikseks. Ajal, mil nii raske õnnetus on aga juba aset leidnud, jääb üle südamest soovida lastele kiiret paranemist,“ märkis politseinik.