„Aastate vältel on saanud ilusaks tavaks ehtida meie vanalinn enne advendiaja algust ning koos tulede süütamisega Raekoja platsi uhkel kuusel avada samas ka jõuluturg. Nii on selgi aastal, ehkki jõuluturg jääb tänavu tavapärasest väiksemaks ja hajutatumaks. Seda korvab aga kindlasti võimalus nautida jõuluvalgust ja -meeleolu kogu vanalinnas,“ andis teada Kesklinna vanem Monika Haukanõmm

Raekoja platsi jõulukuuse kaunistused on mullusega võrreldes täielikult uuenenud – punaseid südameid asendab nüüd 300 kuldset kuuli. Samaaegselt avanevad jõuluturu väravad ja algab kauplemine maiustuste, käsitöö ja muu jõulukaubaga üheksas turukioskis.

Raekoja platsil hakkab keerlema kaks karusselli ja vanalinnas saab lõbusõitu teha jõulurongiga. Erinevalt eelnenud aastaist toob keskaegsele platsile rohkem elevust ka valguskuppel.

„Valguskuplisse seab ettevõtlusamet sisse turismiinfopunkti, kust võib reedest pühapäevani saada kell 10-18 teavet kultuuriprogrammi või muude advendi- ja jõuluaegsete sündmuste kohta linnas. Kutsume Raekoja platsil osa saama ka esimese advendiküünla süütamisest pühapäeval kell 14,“ lisas Monika Haukanõmm.