Süüdistuse järgi vedas 32-aastane alkoholijoobes Mikk Tarraste 6. juuni õhtul relvaseadust rikkudes oma sõiduautos tulirelvi ning põhjustas Lihula lähistel asuvas tanklas liiklusõnnetuse. Seejärel põgenes ta sündmuskohalt ning eesmärgiga varjata toime pandud rikkumisi, tulistas talle järgnenud mootorratturit ja kaht sõiduautot, milles oli kokku üheksa inimest. Mootorrattur hukkus, üks autodest sai tabamuse, kuid viga seal keegi ei saanud.

„Mootorratturit ja mootorratta järel sõitnud autosid tulistas ta soovist varjata toime pandud väärtegusid ja jõuda takistamatult tagasi kodutallu,” ütles prokurör Gardi Anderson. Eemalduvate autode suunas lastud kuulid ulatusid üle riigimaantee ja üks kuul tabas Lihula päästekomando seina.

Seejärel hakkas süüdistatav liikuma mööda Tuudi-Raudtee teed jalgsi oma kodutalu suunas ja tulistas korduvalt Žigulid, mis talle teel vastu tuli. Auto roolis olnud mees sai viga, kaks tagaistmel olnud last eluohtlikke vigastusi. Kõrvalistuja kohal istunud naine hukkus. Süüdistatav jätkas tulistamist ka sündmuskohale saabunud kiirabi, peatunud Žiguli ning selle juurde saabunud lähedaste ja politseinike suunas. Edasi liikus Tarraste jalgsi ligi neli kilomeetrit mööda Tuudi-Raudtee teed kuni Tuudi raudteejaama hooneni. Seal avas ta tule hoone lähedale saabunud politseinike suunas, üks kuul riivas ühe politseiniku kiivrit.

„Selles kriminaalasjas oli väga keeruline määratleda kannatanute ringi. Inimlikult võttes ei ole ju kannatanud üksnes need, keda kuulid füüsiliselt tabasid. Need oleks võinud tabada ükskõik keda, kes sealkandis liikus. Ellujäämine olnuks siis vaid juhuse küsimus. Just seda ongi süüdistuses mõeldud mõistega üldohtlik viis,” selgitas prokurör.

Prokuratuuri hinnangul oli kahe inimese tapmine, nelja inimese vigastamine ja määramatu hulga inimeste ohustamine tahtlik. „Oma väljaõppe tõttu nii relvadest kui ka meditsiinist teadis ta hästi, milliseid tagajärgi inimeste tulistamine kaasa võib tuua,” ütles prokurör Gardi Anderson. „Tema käitumine viitab igas aspektis sellele, et inimeste tapmine, haavamine ja ohustamine oli tahtlik.”

Süüdistataval tuvastati pärast kinnipidamist alkoholi ja rahustite tarvitamisest tingitud joove, kuid prokuratuuri hinnangul ei takistanud joove mõistmast, millised on tema tegude tagajärjed.

Tarraste pani need teod toime relvadest, mis kuulusid talle seaduslikult. Kriminaalmenetluse käigus leiti aga nii tema suvekodust kui ka elukohast Tallinnas ebaseaduslikku laskemoona, seetõttu on süüdistuses ette heidetud ka laskemoona ebaseaduslikku käitlemist.

Tulirelva või laskemoona ebaseadusliku käitlemise eest karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega. Mõrva eest süüdimõistmise korral karistatakse kaheksa- kuni 20-aastase või eluaegse vangistusega.

Tarraste kaitsja Rünno Roosmaa ütles Delfile, et tema on süüdistusega juba tutvunud, kuid pole veel jõudnud Tarrastega sel teemal rääkida. Süüdistus on kohtusse saadetud üldmenetluses. Kohtupidamise algusaega ei ole veel kindlaks määratud.