Uisuväljak valmib koos Valguskülaga advendiaja alguseks. Linn teatas pressiteate vahendamisel, et liuväljak tehakse eraettevõtete abil. "Väljaku rajamisega alustab soomlastest ja eestlastest koosnev meeskond selle nädala teises pooles ja paigaldatavat mehhanismi võib võrrelda suure külmkapiga," seisis teates.

Tartus rajatakse liuvälja

Kogu tehnilist lahendust ja uut valgustehnikat on aastaid võimalik kasutada ka mujal linnaruumis. Raekoja platsile on uisuväljak Tartu jõululinna osana planeeritud esialgu kolmeks talveks.

Uisuväljaku kasutamine on tasuta ning väljaku vahetus läheduses asuvast paviljonist saavad nii suured kui ka väikesed huvilised uiske rentida. Äripäeviti on pärastlõunani eelisjärjekorras väljakust rõõmu tundma oodatud koolilapsed.

Advendiaja alguseks naaseb raeplatsile ka mõnevõrra uuenenud sisuga klaaspaviljonidest koosnev Valgusküla, mis võimaldab talvise koolivaheaja lõpuni mõnusalt, hajutatult ning ülekorraldamata moel aega veeta, värskes õhus viibida ja ringi luusida. Valguskülasse naasevad kohvi- ja piparkoogimüüjad, saanisõidud ja ponid, supermunejatest kanapere, Jõululinn Tartu klassikaks muutunud põhumaja ja mitmed uue sisuga klaasmajakesed ja atraktsioonid, mille loomisesse panustavad teiste seas nii Vanemuise teater kui ka Eesti Rahva Muuseum.

Koroonaviiruse tõttu ei toimu sel talvel Tartus tavapäraseid advendiküünalde ühiseid süütamisi.