Ekraan – suur ja puutetundlik

Üks suurimaid muutusi mobiiltelefonide arengus on ekraani funktsionaalsus. Enne puutetundlikku ekraani tuginesid telefonide klaviatuurid T9-tehnoloogial, mis tähendas, et terve tähestik oli jagatud üheksa klahvi vahel, võimaldades sisestada lisaks numbritele ka tekste. Nende telefonide ekraan oli vaid väike ja passiivne osa telefoni korpusest. Uuel aastatuhandel ilmusid turule telefonid, millel olid juba 2,2-tollised ekraanid. Tol ajal peeti seda eriti suureks ja kaasaegseks uuenduseks ehkki praeguste ekraanidega võrreldes olid need peaaegu kolm korda väiksemad.

Nüüd on olemas juba puutetundliku ekraaniga telefonid, mis tunnevad ära isegi žeste ja võimaldavad seadet kaugjuhtida. Kaasaegse telefoni ekraan on klaviatuuri arvelt veelgi kasvanud ja katab nüüd peaaegu kogu seadme esikülje. Näiteks uuel Huawei P smart 2021 telefonil on 6,67-tolline ekraan, mis katab tervelt 90 protsenti seadme esiküljest. Lisaks on see äärmiselt kõrge Full HD kvaliteediga, nii et telefonis saab mugavalt videoid vaadata ja mänge mängida. Võrdluseks: kolmkümmend aastat tagasi tundus see täiesti võimatu.

Muudatused toovad aga kaasa ka uusi väljakutseid – tarbijate igapäevasele ekraani vaatamisele kulunud periood on aina kasvanud ja seetõttu peavad tootjad hoolitsema ka inimeste nägemise eest. Huawei P smart 2021 arendajad on paigaldanud telefoni ekraanile tõhusa sinise valgusfiltri, mis lülitatakse sisse funktsiooni Eye Comfort aktiveerimisega. Tänu sellele saab ekraani pikka aega vaadata silmi väsitamata.

Mitu kaamerat ühes seadmes

Kaamerate tulek telefonidesse on laiendanud nende funktsionaalsust, mistõttu on tarbijad selle eriti hästi vastu võtnud. Lihtsalt helistamiseks mõeldud seadmest on saanud nutikas, multifunktsionaalne töövahend. Aga esimeste telefonikaamerate objektiivid olid vaid umbes 0,11-megapikslised (MP) ja enne mälu täis saamist võis nendega teha vaid kuni 20 fotot. Sellise telefoni kasutajad ei osanud veel arvatagi, et lähitulevikus filmime telefonide abil kvaliteetseid videoid ja teeme erksavärvilisi fotosid.

Tänapäeval investeerivad nutitelefonide tootjad jätkuvalt just oma seadmete kaameratesse, seega on nende kvaliteedihüpe tohutu. Lisaks leiame nüüd telefoni tagaküljelt rohkem kui ühe objektiivi. Huawei P smart 2021 telefonil on 48 MP põhiobjektiiv, mis koos 0,5-tollise (f / 1,8) sensoriga võimaldab teha kvaliteetseid fotosid, vähendab pildimüra ja parandab foto kvaliteeti.

Seadmel on ka ülilai 120-kraadine objektiiv, mis võimaldab jäädvustada tavapärasest palju laiemat pilti. Sellega saab mugavalt sõpradega koosveedetud hetki pildistada või reisil olles mõõtmatuid loodusfotosid teha. Kaamerasüsteemi täiendab kaks 2 MP Micro- ja Depth-objektiivi väikeste objektide ning lähivõtete kvaliteetseks pildistamiseks.

Huawei P smart 2021 esiküljel on 8-megapiksline (MP) kaamera. Mõni aasta tagasi oli isegi populaarsetel digikaameratel kaks korda vähem megapiksleid, nii et sellise kvaliteediga telefoni esikaamerad tundusid veel hiljuti unistusena. Sellel on ka tehisintellekti pakutav „ilurežiim“, mis võimaldab reaalajas fotodele vajalikke täiendusi ja filtreid lisada, nii et äsja tehtud pilti saab ilma lisapingutusteta kohe sotsiaalvõrgustikes jagada.

Võimsus on kasvanud sadu kordi

Esimesed telefonid ei olnud kuigi võimsad. Näiteks esimese mobiili aku võimaldas vaid 30 minutit kõneaega, pärast seda tuli seadet laadida kuni kümme tundi. Isegi uuel aastatuhandel ehitatud paljude kaasaegsete funktsioonidega telefonid sisaldasid ainult 160 MB RAM-i.

Huawei P smart 2021 telefonil on SuperCharge kiire laadimise tehnoloogia. Pärast kõigest kümneminutilist laadimist saab seadet kasutada tervelt kaks tundi. 5000 mAh aku tagab, et kui see on täielikult laetud, ei ole nii pea vaja selle tühjaks saamise pärast muretseda. See võimaldab koguni 108 tundi võrgus muusikat kuulata, 12 tundi katkestusteta internetis sirvida ja 23 tundi videoid vaadata.

Seadmel on integreeritud 8-tuumaline protsessor koos EMUI 10.1 kasutajaliidese uusima versiooniga. Telefoni RAM on 4 GB, mis on 25 korda võimsam, kui oli parimatel seadmetel selle aastatuhande alguses.

Lisaks on telefonil 128 GB mälu. See on lausa paar tuhat korda rohkem kui esimestel telefonidel. Tänu sellele on võimalik telefoni salvestada fotosid ja videoid elu olulisematest hetkedest, laadida alla nii muusikat kui ka kõiki vajalikke rakendusi, mida varem polnud saadagi.

Tehnika pole enam kallis

Esimene mobiiltelefon maksis 4000 USA dollarit, mis on võrdväärne umbes 10 000 dollariga, kui võrrelda tänapäevaseid hindu. Seega ei olnud varasematel aastatel telefon igaühe taskus. Tehnoloogia arenedes seadmete hind langes ja need muutusid üha laiemale tarbijaskonnale kättesaadavaks. Uute ja ootamatute funktsioonidega telefonid on siiski alati turule tulnud kallimate hindadega.

Tänapäeval saavad aga tarbijad kõigile standarditele vastava ja kõige kaasaegsema Huawei P smart 2021 mudeli osta vaid 229 euro eest. Seega võrreldes mõne aastakümne taguse ajaga ei tule telefoni ostmisele enam pööraselt palju raha kulutada.

Jaga
Kommentaarid