MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32%, Keskerakonda 22,1% ja konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 17% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9%), sotsiaaldemokraatlik erakond (8,4%) ning Isamaa (5,4%).

Peamiseks trendiks viimastel nädalatel on olnud sotside toetuse langus ning Eesti 200 toetuse tõus. Kaks nädalat tagasi oli sotside toetus käesoleva aasta kõrgeimal tasemel (9,9%), nüüdseks on see langenud 8,4%-le.

Kokku eelistab koalitsioonierakondi 44,5% ja opositsioonierakondi 40,4% vastajaist.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 6. oktoobrist 2. novembrini, mil küsitleti kokku 3750 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.