„Oleme olnud ühenduses sealsete kolleegidega ning teame, et kinnipidamine toimus tänaval ja keegi viga ei saanud,“ ütles põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre. Kriminaalmenetlust juhtiva ringkonnaprokuröri Kelly Kruusimägi sõnul hakatakse tööd tegema Gluhovtšenko Eestisse toimetamisega. “Tagaotsimise asemel saame nüüd keskenduda üksnes tõendite kogumisele,” sõnas prokurör.

22. augusti hommikul pärast kella kaheksat sai politsei väljakutse Lasnamäele Läänemere teele, kus oli toimunud kaklus. Esialgsetel andmetel sai konflikt alguse meelelahutusasutuses ning osapooled ei olnud omavahel tuttavad.

Konflikt eskaleerus tänaval, kus 26-aastast meest rünnati noaga, mille tagajärjel kannatanu suri haiglas. Kakluse käigus said viga ka 31-aastane naine ja 39-aastane mees, kes pärast esmaabi kodusele ravile lubati. Politsei tuvastas kuriteos kahtlustatavatena Maxim Vasilievi, Ilja Gaidalenko ning Roman Gluhovtšenko. Vasiliev ja Gaidalenko peeti kinni ja võeti vahi alla juba augustis.

Kaks ja pool kuud end politsei eest varjanud Roman Gluhhovtšenko tegi Eesti kriminaalses praktikas erakordse käigu - Õhtulehele saadetud kirjas esitas ta enda versiooni 22. augusti varahommiku verisest tülist.

Ta ei selgitanud kirjas, miks ta uurijate eest varjab, kui pole süüdi. Vähe sellest, ta ähvardas mitut inimest sotsiaalmeedias kättemaksuga. Tema kaks väidetavat kuriteokaaslast läksid vabatahtlikult politseisse juba tapmisele järgnenud päevadel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid