Rõivas nimetas oma uue tegevussuunana Eesti ettevõtete rahvusvahelisele areenile aitamist ning välisinvesteeringute Eestisse toomist.

Järgmise aasta alguses liitub Rõivas isejuhtivaid autosid tootva Auve Tech meeskonnaga, samuti on plaanis koostöö mitme rahvusvahelise konsultatsiooniettevõtte ja investeerimisfondiga.

“Olen südamest tänulik Eesti rahvale, et mul on olnud võimalik teenida riiki kokku kolmes valitsuses ja neljas Riigikogu koosseisus,” ütles Rõivas.

Rõivas lisas, et lõplikku tõuke ettevõtlusesse suundumisel andsid koroonapandeemiast tulenevad muutused majanduses ja ühiskonnas laiemalt: “Näen kriisis tumedate pilvede kõrval ka väga palju avanevaid võimalusi ning potentsiaali positiivseid arenguid kiirendada. Eestis ettevõtetes tehakse suuri, isegi maailma muutvaid asju ning soovin anda oma panuse nende edusse."

Rõivas juhtis peaministrina kaht järjestikust valitsust kokku ligi kolm aastat, 2014-2015 koos sotsiaaldemokraatidega ning 2015-2016 koos SDE ja Isamaaga.

Rõivas on Riigikogu nelja järjestikusesse koosseisu valitud Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinna (2007 ja 2011), Harju- ja Raplamaa (2015) ning Lääne-Virumaa (2019) valimisringkondadest ning Tallinna Linnavolikogusse Haabersti (2005) ja Kesklinna (2017) linnaosadest. Rõivas on alates 1998. aastast Eesti Reformierakonna liige ning aastatel 2014-2017 erakonna esimees.