Eelistung Theo Varblase osas peeti 11. septembril, kui otsustati, et tapmist ja relva ebaseaduslikku käitlemist hõlmava süüdistuse kohtulik arutelu novembri algul.

Kohtukavadest selgub, et süüdistusest pole siiski pääsenud ka Theo kaksikvend Riho, kes üsna kiirelt tapmiskahtlustuse alt vabastati.

Nimelt süüdistatakse Riho Varblast tulirelva lohakas hoidmises, kui see on kaasa toonud teisele inimesele tervisekahjustuse tekitamise või kui sellega on toime pandud kuritegu. Eelistung Riho Varblase süüdistuse osas peetakse tuleval kolmapäeval.

Kaks asja kokku viies võiks jõuda lihtsa järelduseni, et 12. mai õhtupoolikul kasutas Theo oma kaksikvenna Riho relva, et oma tuttavale kuul kerre lasta.

Seni on teada, et ohver ja toona kinnipeetud kaksikud olid omavahel tuttavad ja võtsid koos napsu. Üks hetk mindi aga tõenäoliselt tülli ja käiku läks jahipüss.

Teade võimalikust tulistamisest laekuski politseile õhtupoolikul kell 18.11. Esialgse napi info põhjal käivitati politseioperatsioon, millesse kaasati lähedal asunud patrullekipaažid, kiirreageerijad ning ka politsei eriüksus K-Komando. Kuna ei olnud teada, mis olukord eramajas ees ootab, sulgesid politseinikud kõik majakompleksi ümbritsevad teed ja ligipääsud vältimaks ohtu teistele inimestele.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba kirjeldas tookord, et sündmuskohale lähenedes leidsid politseinikud maja hoovist kuulihaava saanud 59-aastase mehe, kes kahjuks suri raske vigastuse tagajärjel sündmuskohal. Politsei pidas kohapeal kahtlustavana kinni kaks 53-aastast meest, kellel mõlemal esinesid alkoholi tarvitamise tunnused.

Üleüldine narratiiv toimunu suhtes kõikus veel päev pärast sündmust seinast-seina - kellelgi polnude toimunust täpsemat aimu ning infot jagades toetutakse külas ringlevatele teabekildudele. Uudishimu on toonud üleöö kurikuulsaks saanud kinnistu ümbrusesse seetõttu vihjeid otsima ka inimesi, kes elavad kõigest kilomeetri raadiuses, kirjutas Delfi päev hiljem.