MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös uuritakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,2%, Keskerakonda 23,7% ja konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 15,2% valimisõiguslikest kodanikest. Seega jätkub EKRE langus, kuue nädalaga on nad kaotanud 2,7% toetusest.

Esikolmikule järgnevad sotsid (8,6%), Eesti 200 (8,4%) ning Isamaa (4,8%). Sotsid möödusid nädalaga Eesti 200st ning on taas populaarsuselt neljas erakond. Samal ajal on reitingutabelis kuuendal kohal oleva Isamaa toetus esmakordselt Norstati koondtulemustes langenud alla valimiskünnise.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,7% ja opositsioonierakondi 41,8% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 25. augustist 21. septembrini ning kokku küsitleti 4002 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on keskendutud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.