Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on A.Le Coq spordimaja aktiivses kasutuses ning inimesi liigub parkla territooriumil palju. Seega otsustas linnavalitsus nihutada telgi väikesema liikumistihedusega kohta.

"Laululava parkla võimaldab paremini eraldada testile tulijaid ning oma igapäevaseid toimetusi tegevaid linnaelanikke. Telk hakkab asuma parkla lauluväljaku pool asuvas osas, Tähtvere spordiparki tulevad treenijad saavad autod jätta parkla spordipargi poolsesse ossa,“"sõnas Lees.

Terviseameti soovituste järgi tuleks testimisele jõuda täpselt kokkulepitud ajal, mitte oluliselt varem ega hiljem. Koroonakahtlusega isik ei tohi sõita testi tegema ühiskondliku transpordiga, vaid peaks kohale minema autoga. Võimalik on minna testi tegema ka jalgsi.

"Testimisele tulles on soovitatav kanda isiklikku maski ja desinfitseerida käsi, hoides teistega kahemeetrist vahet. Juhul, kui esineb koroonaviiruse sümptomeid ja ise pole võimalik testimistelgi juurde minna, tuleb seda öelda testimise aja kokkuleppimisel ja sel juhul soovitatakse kodust proovi andmist," ütles terviseameti peadirektori kohustetäitja Mari-Anne Härma.

Tartu laululava alumisse parklasse soovitatakse sõita F. Tuglase tänava kaudu.