Teisipäeva ennelõunal tutvub peaminister Kärdlas Hiiumaa spordikeskuse ehitustöödega. Kärdla on viimane maakonnakeskus, kus puudub nüüdisaegne spordihoone. Valitsus on juba varem eraldanud spordikeskuse ehitamiseks 2,9 miljonit eurot ning praeguste plaanide kohaselt lõppevad hoone esimese etapi ehitustööd tuleval aastal.

Pärastlõunal kohtub peaminister Ratas Hiiumaa omavalitsusjuhtidega ning saab ülevaate Kärdla uue riigimaja rajamise hetkeseisust.

Tänavu juunis valitsuse kabinetinõupidamisel heaks kiidetud riigimajade projekti kohaselt rajab riik lähiaastatel riigimajad 13 maakonda, investeerides sellesse ligi 37 miljonit eurot. Kärdla riigimaja rajamiseks on kavandatud 2,2 miljonit.

Kava kohaselt avatakse Kärdla riigimaja 2024. aastal. Riigimajja koondatakse eri riigiasutuste töötajad ning luuakse ühine klienditeenindusala, et võimaldada avalikele teenustele paremat ja mugavamat ligipääsu.

Kolmapäeval kohtub peaminister Hiiumaa haigla juhtidega, et arutada nii koroonaviirusega toimetulekut kui ka teisi aktuaalseid küsimusi.