Tegemist oli juba neljandat järjestikust nädalavahetust toimuva suurmeeleavaldusega.

Võimude teatel võttis protestiaktsioonist osa hinnanguliselt 3500 inimest, ent korraldajate väitel oli see arv oluliselt suurem. Teadaolevalt politsei ei sekkunud ega pidanud kedagi kinni.

Venemaa viimaste aastate suurimad meeleavaldused said alguse 9. juulil, kui Habarovski krai kuberner Furgal vahistati. Teda süüdistatakse ärimeeste mõrvade korraldamises aastatel 2004-2005. Varasematel nädalavahetustel on tänavatele tulnud kümneid tuhandeid inimesi.

Uurimiskomitee nimetas tema vahistamist muu seas Kaug-Ida dekriminaliseerimiseks. Kriitikud näevad selles aga keskvõimude katset vabaneda nendega opositsioonis olevast populaarsest poliitikust.

Habarovskist alguse saanud meeleavaldused on levinud ka teistesse ümberkaudsetesse linnadesse nagu Vladivostoki, Birobidjani ja Komsomolskisse, kus täna tulid keskvõimude vastu tänavatele protesti väljendama samuti sajad inimesed.

Juhul, kui Furgal süüdi mõistetakse, võidakse teda karistada kuni eluaegse vangistusega.

2018. aastal võitsid nn „süsteemse opositsiooni” kandidaadid regionaalvalimistel Kremli kandidaate. Üks neist oli ka Vladimir Žirinovski juhitavat LDPR-i esindav Furgal. 10. juulil jäeti ta kaheks kuuks vahi alla.

Jätkuvad protestid, mis toimuvad kaugel Venemaa pealinnast Moskvast, on harvaesinev avalik vastuhakk Kremlile, mis lõi lõkkele vahetult pärast vastuolulist üleriigilist referendumit, mis pani aluse president Vladimir Putini võimul püsimiseks kuni 2036. aastani.