Politseiniku mõrva katses mõisteti ta aga õigeks. Prokurör oli nõudnud mehele üle kaheaastast reaalset vanglakaristust, vahendab Ilta-Sanomat.

Prokoröri sõnul üritas eestlane kähmluse käigus politseinikult relva ära võtta ja ähvardas ka sellest tulistada. Politseiniku jutu järgi lõi ta eestlast küünarnukiga vastu otsmikku, et ta relva kätte ei saaks ja seda ei kasutaks. Eestlane eitas relva oma kätte saamise üritamist. Samuti väitis ta, et ei kavatsenud politseinikku tulistada. Eestlase sõnul püüdis ta lihtsalt igal võimalikul viisil politseiniku käest lahti pääseda.

Kohtu seisukoht oli, et eestlane püüdis küll politseiniku relva kätte saada, aga jäi tõendamata, et mees oleks olnud valmis seda kasutama politseiniku mõrvamiseks.

Kohtu sõnul ei saanud välistada võimalust, et mees püüdis politseiniku relva kätte saada ainult lahti pääsemiseks ja põgenemiseks.

„Kohus leiab, et [mees] ei olnud alustanud tapmiskuriteo täideviimistoiminguid ja alustanud nii tapmiskuriteo sooritamist,” teatas kohus.

Siiski mõisteti eestlane süüdi võimuesindajale vägivaldse vastuhaku eest relva kätte saada üritades, millele lisaks lõi ta politseinikku jalaga reide. Mees üritas politseinikku ka näkku lüüa, aga politseinikul õnnestus löögi eest kõrvale põigata.

Eestlane peab maksma politseinikule 2000 eurot valuraha.

Kohtuotsuse võib edasi kaevata.

Sündmused said alguse joobes autojuhtimise kahtlusest.

Eesti mees käis koos teise mehega Turus asuvas haiglas, mille personal kahtlustas, et mehed on joobes. Personal teatas sellest politseile, kui mehed BMW-ga minema sõitma hakkasid.

Politseipatrull tuli viivitamatult kohale ja leidis tundemärkidega sobiva auto haigla territooriumilt. Juht üritas põgeneda, aga sattus ummikteele. Juht peatas auto Turu ülikooli haigla T-haigla peauste ees. Sündmusi salvestas haigla valvekaamera. Vaata videot SIIT.

Politseipatrull avas juhi ja kõrvalistuja uksed. Autos istunud mehed tulid välja. Juht põgenes ja üks politseinikest jooksis talle järele. Juhti kätte ei saadudki ja tema isik jäi tuvastamata.

Samal ajal jäi teine politseinik maadlema juhi kõrval istunud eestlasega.

Politseinik ja mees kukkusid maha. Eestlane jäi politseiniku alla. Seejärel algas kõige tõsisem võitlus, mille käigus pidi politseinik enese sõnul võitlema oma elu eest.

Politseinikul oli vööl kabuuris laetud püstol Glock. Politseiniku jutu järgi üritas mees mõne korra püstolit kabuurist välja saada. Seejärel üritas mees politseiniku sõnul veel avada kabuuri trukki ja ähvardas inglise keeles politseiniku tappa. Politseinik lõi meest küünarnukiga otsaette, et ta relva kätte ei saaks ja tulistaks. Seejärel püüdis politseinik meest uuesti oma kontrolli alla saada ja nad maadlesid maas mitmeid minuteid.

Olukorda tuli uudistama mitmeid kõrvalisi isikuid. Lõpuks saabusid sündmuskohale teised patrullid.

Eestlane ei olnud endiselt rahunenud. Kaks politseinikku kasutasid tema vastu kolm korda taserit. Kolmas politseinik kasutas gaasi. Ka see ei olnud piisav, sest üks politseinik lõi meest neli korda teleskoopnuiaga reide, misjärel pandi mehel käed raudu ja ta suruti politseiautosse. Sõidu ajal ähvardas mees politseinikud maha lasta.

Juhtum leidis aset Turus 2020. aasta 6. märtsil.