"Piisab ühest-kahest haigest siin, kes levitavad, ja siin on kohe nagu pommiauk..." visandab Novak Regionaalhaigla kampaaniavideos käte abiga klaasseinale. "Selle koroonaviiruse eripära ongi see, võrreldes gripiga, mis on ka tugev viirus ja kutsub esile surmaga lõppevat pneumooniat... Et 2,2 (nakatumis)kordaja juures on juba nädalaga tohutu haigestunute arv."

"On olemas selline mõiste nagu "Illusion of immunity". Võibolla tundub paljudele, et minuga seda küll ei juhtu. Mina hoiataks ette ja ütleks, et te peate usaldama meedikuid ja arste ja järgima kõiki soovitusi, mis arstid ja meedikud teile annavad. Sest kui me neid ei täida, siis ma ütlen siit, oma positsioonilt EMO-st, et siis meid tabab tõesti raske kriis. Nii et usaldame üksteist ja siis oleme rohkem kaitstud!"

Regionaalhaigla algatas kampaania #koduspäästadelusid, mille käigus avaldame alates tänasest seeria portreelugusid Põhja-Eesti Regionaalhaigla arstide, õdede ja osakondade juhtidega, kes räägivad enda tööst käimasoleva kriisi ajal nii professionaalsest kui isiklikust vaatenurgast ja pöörduvad kõigi inimeste poole palvetega püsida kodus ja hoida oma lähedasi, aga teha seda distantsilt.

Kampaania on valminud koostöös loovagentuuriga Tank, võttemeeskonda kuulusid režissöörid Taavi Arus ja Madis Ligema, meediapartneriteks on Delfi ja JCDecaux Eesti.

Et meedikute ennastsalgavat tööd mitte ära nullida, on jätkuvalt vaja kõigi inimeste kannatlikkust nende juhiseid järgida ja ohtu mitte alahinnata. Püsi kodus - nii päästad elusid!