"Kas sellele kunagi tuleb vaktsiin? Kas sellele on saavutatav ühiskondlik immuunsus või mitte? Ainuke riik, kes sellega siiani, vähemalt andmete põhjal, efektiivselt hakkama on saanud, on Hiina, kes võttis kasutusele väga karmid meetmed selleks, et see haigus täiesti maha suruda," arutleb Lotman haigla kampaaniavideos.

"Kõige suurem asi, millest mina mõtlen, ongi see, et tegelikult me ei tea sellest haigusest veel mitte midagi. Parem käitume praegu maksimaalselt selliselt, et inimesel oleks nakatumisohtu võimalikult vähe, selleks, et ajapikku rohkem sellest haigusest teada saada ja siis teha paremaid otsuseid."

Regionaalhaigla algatas kampaania #koduspäästadelusid, mille käigus avaldame alates tänasest seeria portreelugusid Põhja-Eesti Regionaalhaigla arstide, õdede ja osakondade juhtidega, kes räägivad enda tööst käimasoleva kriisi ajal nii professionaalsest kui isiklikust vaatenurgast ja pöörduvad kõigi inimeste poole palvetega püsida kodus ja hoida oma lähedasi, aga teha seda distantsilt.

Kampaania on valminud koostöös loovagentuuriga Tank, võttemeeskonda kuulusid režissöörid Taavi Arus ja Madis Ligema, meediapartneriteks on Delfi ja JCDecaux Eesti.

Et meedikute ennastsalgavat tööd mitte ära nullida, on jätkuvalt vaja kõigi inimeste kannatlikkust nende juhiseid järgida ja ohtu mitte alahinnata. Püsi kodus - nii päästad elusid!