Seni värskemad olulisemad arengud:

- Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1684 COVID-19 viiruse testi, millest kaks protsenti ehk 42 osutusid positiivseks. Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Harjumaal (18), Saaremaal (13), Pärnumaa (3). Raplamaal, Lääne-Virumaal ja Ida-Virumaal lisandus kõigis 2, Tartu maakonnas 1 ja teadmata isikukoodiga oli 1 positiivne vastus.

- 7. aprilli hommiku seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 130 inimest, kellest 12 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 69 inimest. COVID-19 tõttu suri viimase ööpäeva jooksul Ida-Viru Keskhaiglas ravil olnud 92 aastane mees ja Kuressaare Haiglas olnud 84 aastane naine. Kokku on Eestis COVID-19 viiruse tõttu surnud 21 inimest.

- Eestis on kokku tehtud 23 546 testi, nendest 1149 ehk 5% olid positiivsed, nendest 38% Saare maakonna ja 31% Harju maakonna elanikud, Ida-Viru, Pärnu ja Võru maakonna osakaal positiivsetest vastustest on kõigil 6%. Vanusgruppide vaates on 26% positiivsetest eakad (65+ vanuses).

- Soome valitsus otsustas teisipäeval, et piiriületuse piiranguid pikendatakse 13. maini. Valitsus soovitas, et laevafirmad lõpetaksid muu hulgas Eestist Soome suunduvatele laevadele reisijapiletite müümise. Valitsus soovitas, et laevafirmad lõpetaksid oma Rootsist, Eestist ja Saksamaalt Soome sõitvatele laevadele reisijapiletite müümise alates laupäevast. Rohkem infot siit!

- Riigikogus läbis esmaspäeva hilisõhtul esimese lugemise käesoleva aasta riigi lisaeelarve eelnõu, mis pälvis ohtralt ka opositsiooni kriitikat. Näiteks ütles sotside nimel sõna võtnud Riina Sikkut, et lisaeelarvest peaksid kaduma need kulutused, mis ei aita kaasa kriisi lahendamisele ning eriolukorrast tingitud Eesti inimeste ja ettevõtjate murede leevendamisele. Reformierakonda esindanud Maris Lauri sõnul on paljud asjad eelnõus aktsepteeritavad, kui eelnõu sisaldab ka kaheldavaid küsimusi nagu teise samba sissemaksete peatamine ja aktsiiside langetus. Rahandusminister võiks põhjuse ausalt välja öelda, et raha ei ole, leidis Lauri. Eelnõu teine lugemine on plaanis läbi viia 13. aprillil ja kolmas lugemine 15. või 16. aprillil.

- Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar ning matemaatilise statistika professor Krista Fischer tutvustasid koroonaviiruse leviku hetkeolukorda Eestis ja tõdesid, et hetkejooned ei liigu kõige mustema stsenaariumi järgi, aga ka mitte kõige parema ehk nakatumiste arv ei ole ka languses. "Stabiilne, aga nõuab jälgimist iga päev. Nakatunute arv veel tõusutrendis, testime hästi ja praeguste andmete alusel on haiglad valmis ja vahendeid jätkub. Praegu kehtestatud nõuded on piisavad, kui inimesed neist kinni peavad!" kõlas Lutsari resümee. Kuigi mustad stsenaariumid pole teoks saanud, ei näe teadlased siiski põhjust enne 19. aprilli eriolukorra lõpetamist, ent tasapisi tasub mõelda piirangute leevendamisele, alustades näiteks arstiabile kehtestatud piirangutest.

- Siseminister Mart Helme sõnul otsustas koalitsiooninõukogu hommikul, et põllumajandussektoris töötavad võõrtöölised võivad eriolukorra lõpuni ja selle järel veel kaheks kuuks, aga mitte kauemaks kui 31. juulini, Eestisse jääda. Helme rõhutas, et see reegel kehtib ainult põllumajandussektoris töötavatele võõrtöölistele, andes tolle sektori ettevõtete jaoks seega üleminekuperioodi kevadtööde tegemiseks. Seejärel ennustab Helme põllumajandustootjatele juba vajadust oma toodangumahte kahandama asuda.

- Terviseamet tegi eriolukorra juhile ettepaneku karmistada piiranguid Hiiumaal, et seal haiguse levikut takistada. "Soovitame seda eelkõige kaitsemeetmena, sarnaselt Saaremaale. Hiiumaa elanikkonna eakate grupp on üsna kõrge, samuti juhul, kui seal tekib sarnane levik nagu mõnes teises kõrge näiduga piirkonnas, siis Hiiumaa isolatsiooni ja tervisesüsteemi arvestades ei saadaks seal viiruse leviku tõkestamisega hakkama," kommenteeris Terviseameti esindaja Ester Öpik.

- PPA peadirektor Elmar Vaher ütles tänasel pressikonverentsil, et 69 korral on politseinikud teinud tänavatel reegleid rikkujatele ettekirjutisi, kolmele inimesele on tehtud ka trahvi. "Üksikutel juhtudel, väärteomenetluse käigus oleme võtnud vastutusele 25 inimest, kes on käitunud agressiivselt, hakanud vastu, kuni selleni välja, et inimesed on rünnanud teisi inimesi," sõnas ta.

- Pühapäeval pärast kümnepäevast COVID-19 haiguse põdemist haiglasse viidud Suurbritannia peaminister Boris Johnson toimetati esmaspäeva õhtul intensiivraviosakonda. Täna õhtul teatati, et 55-aastase Johnsoni seisund on stabiilne, ta on heas tujus ning ta vajab lisahapnikku, kuid mitte hingamisaparaadi abi. Ka kuninganna on saatnud Johnsonile ja tema lapseootel elukaaslasele oma paranemissoovid.

- Täna hommikuse seisuga on maailmas tuvastatud kokku ligi 1 347 000 koroonaviirusesse nakatunut, ligi 75 000 on neist paraku jätnud oma elu ning 285 000 on haiguse seljatanud. Endiselt kasvab nakatunute arv kõige kiiremini USA-s, kus ööpäevaga tuvastati üle 1100 uue koroonahaige.