Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul hakkas Tallinn täiendavate isikukaitsevahendite varude tellimisega tegelema juba märtsi algul, sellepärast on tellimus ka tänaseks kohale jõudnud. „Meie peamine eesmärk on tagada nii Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Lastehaigla kui ka Tallinna Kiirabi kirurgiliste maskide varu vähemalt mai alguseni ehk praeguse seisuga välja kuulutatud eriolukorra lõpuni. Kindlasti saame vajadusel ka kaitsevahendite varu asutuste siseselt ümber jagada, kuid meie prioriteediks on haiglate ja sotsiaalvaldkonna töötajate varustatus,“ täpsustas Kõlvart. „Siinkohal täname oma koostööpartnerit ja tarnijat Decora ASi, kes suutis praegusel keerulisel ajal meie tellimuse kiiresti täita.“

Tellitud kirurgilisi maske jagatakse ka sotsiaaltöötajatele, MUPO ametnikele, Iru hooldekodule, Tallinna lastekodule, turva- ja tugikeskustele, sotsiaalkeskustele, sotsiaalmajadele ja Tallinna Hoolekandekeskusele. Lisaks jagab linn oma varudest allasutustele hädavajalikus mahus ka respiraatoreid, mille lisatellimus ei ole veel kohale jõudnud.

Linn on tellimas ka meditsiinilisi kaitsevisiire näo kaitseks, mis on mõeldud sotsiaalhoolekande töötajatele, koduhooldust tegevatele sotsiaaltöötajatele jt. Meditsiinilised kaitsevisiiride eeliseks on nende korduvkasutuse võimalus, kui neid korralikult desinfitseerida ja puhastada. Osa linna varem tellitud isikukaitsevahendeid, sh respiraatorid on Eestisse veel saabumata ning linn otsib võimalusi veel täiendavalt isikukaitsevahendite hankimiseks.