- Ööl vastu tänast suri Saaremaal Valsi hooldekodus Covid-19 positiivse proovi andnud 90-aastane kaasuvate haigustega mees. Saaremaa Valsi hooldekodus testiti koroonaviiruse suhtes 18 töötajat ja 78 hoolealust, positiivse proovi andsid kolm ühel korrusel asunud hoolealust. Kuressaare Haigla hooldekodus testiti 48 elanikku, kellest kaks olid positiivsed. Töötajate koroonatestide tulemused veel selguvad.

- Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles täna pärastlõunal pressikonverentsil, et koroonaviiruse tõttu suri ka Lääne-Tallinna keskhaiglas 83-aastane meesterahvas, kellest sai haiguse kolmas ohver Eestis.

- Täna hommikul avaldatud andmete kohaselt laekus ööpäeva jooksul üle Eesti kokku enam kui 1000 koroonaviiruse tuvastamise testi tulemuse, millest 39 analüüsi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tuvastatud nakatunuid 679. Uusi koroonaviiruse juhte tuli ööpäevaga enam juurde Saaremaal (24) ja Harjumaal (10). Pärnumaal ja Tartumaal lisandus kaks ning Võrumaal üks koroonaviiruse juht. Vaata detailsemat statistikat!

- Alates esmaspäevast muudetakse Saaremaal ja Muhu vallas inimeste liikumispiirangud rangemaks. Saarlased peavad püsima kodus, väljas tohib käia toidupoes, apteegis, arsti juures. Tööle tohib minna juhul kui kaugtööd pole võimalik teha. Lubatud on laste viimine ja toomine lasteaiast. Vajadusel tohib minna hoolitsema vanurite, puudega inimeste ning abivajajate eest, sellisel juhul tuleb kindlasti kasutada isikukaitsevahendeid.

- Alates tänasest tohivad Saaremaal ja Muhu vallas lahti jääda ainult toidupoed, apteegid, sideettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid, postkontorid, kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiinitarbeid, samuti optikapoed ja telekommunikatsiooniettevõtete kauplused. Ehituspoed tohivad avatuks jääda luugi- ja laomüügiks. Poe müügisaal peab olema suletud. Avatuks tohivad jääda ka aianduspoed.

- Täna hommikuse seisuga on üle maailma nakatunud üle 665 000 inimese. Surnud on juba ligi 31 000 inimest. Esikohal nakatunute arvu pooleks on USA, kus neid on kokku ligi 124 999. Surnud on seal 2237. Teisel kohal on Itaalia, kus nakatunuid 92 472. Riik torkab silma äärmiselt kõrge suremusega, praeguseks on surnud iga üheksas haigestunu - kokku 10 023. Nagu eespool näha, siis USAs on suremus tunduvalt väiksem. Hiinas on kokku haigestunuid 81 439, surnud 3300.

Jälgi otseblogi:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid