Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp sõnab, et neil pole hetkel Lõuna-Eesti kohta muud infot, kui üks eilne nakatunu Tartust.

Ka terviseametini on ta sõnul jõudnud vihjed, et üks koroona-positiivne, kas siis Itaaliast või Saaremaalt, jõudis Võrru kellegi sünnipäeva tähistama. "Aga need, keda meie oleme positiivsena diagnoosinud, istuvad kodus nagu miškad," ütleb Kingsepp.

"Kas tõesti mõni võrkpallur jõudis siis Võrru? Kontrollime hetkel seda. Võru linn on juba paanikas, tahetakse koole sulgema hakata," lisab Kingsepp.

Võru haigla juht Arvi Vask teab öelda, et proove on Võrus antud küll. "Üks seltskond pidas laupäeval sünnipäevapidu, kus oli nakatumine tõesti võimalik," ütleb Vask ning lisab, et peol viibis inimene, kelle test hiljem koroonasse nakatumist näitas. Mõned peolised, Vase sõnul pigem noored inimesed, jäid pärast üritust ka palavikku.

"Istuvad praegu kodus. Laborist veel kinnitust pole tulnud," sõnab Vask testi teinud kohta.

Täna kogunesid Võru linnavalitsuses lastega tegutsevate asutuste juhid, kus otsustati ühiselt, et Võru linna koolid, lasteaiad, huvikoolid, erahuvikoolid jt avalikku teenust osutavad asutused peatavad ennetava meetmena kuni teisipäeva, 17. märtsi õhtuni statsionaarse õppetegevuse.

Linna kodulehel seisab, et seoses COVID-19 koroonaviiruse tuvastamise ja selle leviku tõkestamisega võttis linnavalitsus konsulteerides haridusministeeriumi esindajaga täna vastu otsuse sulgeda ajutiselt või viia distantsõppele, perioodil 12.03–17.0 järgnevad asutused:

Võru Lasteaed Päkapikk (sulgemine)
Võru Lasteaed Punamütsike (sulgemine)
Võru Lasteaed Okasroosike (sulgemine)
Võru Lasteaed Sõleke (sulgemine)
Võru Kreutzwaldi Kool (distantsõpe)
Võru Kesklinna Kool (distantsõpe)
Võru Täiskasvanute Gümnaasium (distantsõpe)
Võru Gümnaasium (distantsõpe)
Võru Järve Kool (distantsõpe)
Võru Kunstikool (distantsõpe)
Võru Muusikakool (distantsõpe)
Võru Spordikool (distantsõpe)
Võru Spordikeskus (distantsõpe)
Võrumaa Keskraamatukogu (sulgemine)
Võru Kannel (sulgemine)
Võru Pensionäride Päevakeskus (sulgemine)
Võru Noortekeskus (sulgemine)

Võru linnavalitsus on soovitanud toimida solidaarselt ka erakoolidel ja mittetulundusühingutel.

"Otsus sai vastu võetud lähtuvalt asjaolust, et möödunud laupäeval, 7. märtsil toimus Võrumaal erapidu, kus osales ka üks tänaseks tuvastatud väljas poolt Võrumaad pärit, ent sünnipäeval osalenud viirusekandja. Üritusel osales mitmeid piirkonna, sh avaliku sektori asutustega seotud inimesi," kommenteeris linnapea Anti Allas. "Otsus sündis üksmeelselt allasutuste juhtidega,"