Kuna ei ole võimalik tuvastada, kellega haigeks jäänud õpilane koolis viibides kokku puutus, palutakse kõigil Kristiine Gümnaasiumi õpilastel püsida kaks nädalat kodus ja vältida kontakte väljaspool kodu. Samuti palutakse selle kooli õppuritel mitte osaleda huvi- või sporditegevustes.

Haridus- ja teadusministeerium peab sellist ettevaatusabinõu vajalikuks, et tõkestada viiruse levikut. Välistamaks nakkuse levikut koolides ja lasteaedades, paneb ministeerium südamele, et kõigil haridusasutuste juhtidel koostöös asutuste pidajatega tuleb olla valmis kuni kaheks nädalaks uksed sulgeda ja korraldada õppetööd mittestatsionaarselt, juhul, kui selleks tekib vajadus.

"Ma toetan seda otsust, et kool suletakse ja tunnustan direktorit väga kiire reageerimise eest. Kogu õppetöö Kristiine gümnaasiumis läheb kaug- ja koduõppe vormi. Õpilased saavad õppetööd jätkata, see kindlasti ei tähenda, et näiteks peaksid nad suvel seepärast kauem koolis käima," ütles haridusminister Mailis Reps.

Repsi sõnul ei ole õppetööga jätkamine ka teistes koolides probleem, sest elektrooniliste lahenduste ja õpikeskkondadega on võimalik see ära korraldada. "Keegi ei jää vajalikust infost ilma ega kursustest maha," ütles ta.

Reps ütles, et tervisamet ei ole jaganud infot, kellelt on nad koroonaviiruse proove võtnud nii et ei ole teada, kui palju haridusasutustes õppijaid nende seas on olnud. "Kordan veelkord üle, et palume kõigil, kes on nakatunu lähikontaktsed või käinud hiljuti koroonaviiruse leviku piirkonnas, jääda kaheks nädalaks koju. Inimesed võiksid olla nii mõistlikud," sõnas ta.

Repsi sõnul on haridusasutustes valmisolek koroonaviiruse leiuks olemas. "Nad teavad, kuidas info peab liikuma, kuidas teavitada lapsevanemaid ja ametkondi ning kuidas õppetöö ümber korraldada," ütles ta.

Õpilased on teadmatuses

Delfi reporter, kes kohapeal on, ütles, et osa kooliperest alles lahkub majast. On selge, et teavitus oli puudulik, kuna kooliõu on täis segaduses väiksemaid lapsi helistavad vanematele. Nad tunduvad õnnetud ja segaduses, ei saa aru, mis toimub. Maja ees arutasid mõned õpilased, mis on juhtunud - üks neist luges alles uudistest, et nende kaasõpilasel avastati koroona.

Koolimaja ustel mingeid silte pole, ka pole hoone kuidagi ümber piiratud. Lapsevanemaid koolimaja juures ega väravate taga näha ei ole.

Kõik inimesed, kellel on põhjendatud kahtlus, et nad võivad olla nakatunud koroonaviirusega, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuandetelefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbrile 112.


Koroonaviirust tasub kahtlustada juhul, kui inimene on viimase 14 päeva jooksul käinud haiguse riskipiirkonnas ja tal esinevad haigusele iseloomulikud sümptomid ehk köha, palavik ja/või hingamisraskused. Muul juhul võib olla tegemist Eestis laialdaselt leviva gripi või gripilaadse viirusega.


Olukorra arengut jälgivad kõik ametkonnad ning riik teeb kõik selleks, et viiruse edasist levikut tõkestada.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid