„Aasta pressivideo 2019” konkursi nominendid on Delfi TV video: “Emmed trimmi: kuidas ilukliinikud jahivad värskeid emasid”, mille autorid on Piia Osula, Kadri Nikopensius, Joonatan Allandi, Georg Madis Puhm. “Mommy makeover” on populaarsust koguv protseduuride kogum, millega ärgitatakse last kandnud naisi taastama raseduseelset vormi. Delfi TV ajakirjanik ja pisitütre ema Piia Osula külastas kolme sellist paketti pakkuvat ilukliinikut, et saada aimdust nende nõudlusest. Ajakirjanduslikust uudishimust sai kiiresti aga isiklikku ebakindlust tootev sündmuste jada. Sellest sündis audiovisuaalne arvamuslugu.

Teiseks nominendiks on Postimehe video “Hongkonglased olid valmis surema, meie mitte”, mille autorid on Erik Tikan ja Sander Punamäe. Tegemist on videolooga, mis räägib Hong Kongi meeleavaldustest ning Hong Kongi polütehnikumi piiramisrõngast pääsemisest.

Kolmandaks nominendiks on Delfi video ” Mirkko Moisari 10 raundi: lugu sellest, kuidas poksiringis vankumatuna püsida”, mille autoriks on Jaanus Lensment. Mirkko Moisar on võitlussportlane, kelle tegemised publikule alati korda lähevad. 18. veebruaril Tondiraba jäähallis toimunud võitlusüritust peeti tol õhtul esmakordselt Eestis kaheksa mehe turniir, mis tähendab, et turniiri võitja pidi ühe õhtu jooksul astuma ringi kolm korda. Iga matš kestis 3×3 minutit.

Züriis osalesid esimehena Eesti dokumentalist, stsenarist, filmiprodutsent ja ajaloolane Riho Västrik, Eesti Rahvusringhäälingus Aktuaalse Kaamera toimetaja Hannes Sarv ja Delfi tegevtoimetaja Tarmo Paju.

Konkurss “Aasta pressivideo” toimus tänavu kuuendat korda ning võitja kuulutataske välja ja preemia antakse üle märtsi alguses toimuval pressiballil. Aasta pressivideo võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid