"Oleme seisukohal, et turvalise, parema ja rahulikuma linnakeskkonna ning linlaste tervise huvides on vajalik kehtestada senisest suuremaid piiranguid alkoholimüügile. Me ei saa pidada normaalseks olukorda, kus meie noored ja lapsed on sunnitud oma kooliteel igapäevaselt kokku puutuma alkoholitarvitajate ja alkoholikauplustega, see jätab nendesse jälje, mida me ei soovi ja mis võib hakata nende tulevikku hiljem negatiivselt mõjutama," ütles Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

"Küsimus on selles, milliseid väärtuseid toetame ja edendame. Kristiine elanikud ootavad ülelinnaliste piirangute kehtestamist," lisas Riibe.

Ta märkis, et meelelahutusasutuste lahtioleku aegadega seotud probleemid ei ole kitsalt ainult Kesklinna mure, vaid ka Kristiines on vähemalt kaks ööpäevaringselt avatud baari, mille osas on laekunud ohtralt kaebuseid.

"Müügipiirangutega on seotud ka mõned asjaolud, millele idee vastased ei ole seni tähelepanu pööranud: esiteks, tunni või paari võrra varem alkoholimüügi lõpetamine küll pisut vähendab käivet, kuid sellega väheneb ka klientide poolt põhjustatud kahju, ja teiseks, baari klientide seisukohalt on parem pidutseda kohas, kus on tore ja turvaline," rääkis Riibe.

Linnaosavanema sõnul on ka paljud meelelahutuskohtades esinevad artistid avalikult kurtnud, et nende lavale astumise aeg on nihkunud ebamõistlikult kaugele varahommikusse ja võimalik, et need piirangud parandavad ka seda probleemi. "Kui üle linna kehtivad alkoholimüügile ühtsed alused ja piirangud, siis ei teki öisel ajal elurajoonides asuvatesse keldribaaridesse kogunevaid alkoholi kuritarvitavaid seltskondi," selgitas Riibe.

Tallinnal on kavas lubada alkoholimüük meelelahutusasutustes tööpäevadele eelnevatel öödel kella 02.00-ni ja puhkepäevadele eelnevatel öödel kella 03.00-ni. Lisaks on kavas piirata alkoholimüügile spetsialiseerunud kauplustel tegutsemisluba lasteasutustest praeguse 50 meetri asemel 150 meetri kaugusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid