Vendelin sõnas, et otsus 100 000 eurot Keskerakonnale annetada tuli teatud määral emotsiooni pealt ja ka protesti märgiks kriitikale, mis Jüri Ratasele ja Keskerakonnale pärast EKRE ja Isamaaga sõlmitud võimuliitu osaks on saanud.

"Võttes arvesse, mis on toimunud ja mis olukorda Jüri Ratase valitsus ja Keskerakond sattus peale valimisi ja nüüd, kogu nende esimese valitsemisaja jooksul, on nad ikka päris hästi hakkama saanud," sõnas Vendelin.

Küsimusele, mida peab ta silmas selle all, et Jüri Ratas ja Keskerakond on hästi hakkama saanud, vastas Vendelin, et ei hakka poliitikat lahkama. "Ma olen suhteliselt poliitikakauge inimene." Ta lisas, et ei toeta ka ühtegi konkreetset poliitilist suunda.

Vendelin tõi välja, et tema äridel pole poliitikaga pistmist, kuid nentis, et kuna ta on Margus Linnamäe äripartner, siis tekitab suurannetus küsimusi nende seotusest. Linnamäe käes on suur osa ravimi- ja apteegiturust ning tema äri huvides oleks vastuolulise apteegireformi peatamine.

Vendelini sõnul ta annetusest Linnamäega ei rääkinud ja ärimees polnud sellest ka teadlik. "Ta (Linnamäe - toim.) luges seda sarnaselt eile Postimehest," ütles Vendelin. ""Vandenõuteooriat" pole mõtet siit otsida."

Kas ta ka edaspidi Keskerakonda või mõnd teist erakonda toetab, pole otsustatud. "Vaatame, mis tulevik toob."