Sellest, miks kõmuline firma, kes mõni aeg tagasi koguni linna kohtusse kaebas, omanikke vahetas, on igal asjaosalisel oma versioon, kirjutab Eesti Ekspress. Ja asjaosalisi on mitmeid.

OÜ Taigerfield kaebas linnavalitsuse kohtusse, kuna linn oli neilt ära võtnud loa alkoholiga kaubelda — ehk alkoholimüügi varjus lõbumaja pidada. Seksteenuste hind löödi nimelt kassast läbi kas šampanjapudeli tellimusena või mõnel muul kavalal moel.

Lõbuäri ajamisega tegeleti selles majas kuni tänavu suveni, mil Põhja politsei prostitutsioonivastase võitluse töörühm koos K-komandoga bordelli omanikud vahi alla võttis.

Tänaseks on Taigerfieldiga tehtud nii mõnedki vangerdused, mis viisid Ekspressi põnevate avastusteni. Nimelt müüsid Taigerfieldi omanikud Ruslan Ravlinenko ja Svetlana Rahlina firma tänavu 12. augustil maha osaühingule Arrontwist, mis äriregistri andmetel tegeleb ärikonsultatsioonidega ja mille täisosanik on üks USA osariigis Arkansases asuv firma.

Arrontwisti ehk Taigerfieldi ainuosanikuainus juhatuse liige on pärnulanna Ulrik Kahju, kes on Isamaaliidu Pärnu kontori juhataja.

Ekspressi küsimusele, kuidas Kahju arvates sobivad kokku Isamaaliidu poliitika ja prostitutsiooni vahendamisega tegeleva firma soetamine, vastas naine imestunult: „Vaadake, mina tegelen sellega, et aitan firmasid korrektselt likvideerida. Sellepärast sai ka Taigerfield ostetud. Millega see firma enne tegeles, pole minu asi. Ammugi pole see seotud Isamaaliiduga. Ja ma ei saa üldse aru, miks ma pean sellest rääkima.”

Kahju kinnitas, et temal palus Ravlinenkoga notari juurde minna Raul Pint, Arrontwisti ainuosaniku, Arkanses registreeritud United Consultations LLC siinne esindaja.

„Soovitan sõbralikult ja soojalt — arvestage, et proua Kahju osales asjas ainult minu juristina ja administreerijana. Tema ei teadnud selle firma tegevusest midagi. Ja mingeid seoseid tema poliitilise tegevusega ei ole mõtet tõmmata. Kui siin keegi paha on, siis on seesama Ruslan, temaga seotud isikud ja noh… kui soovite, siis ka mina,” ütles Pint.

Märkimisväärne on veel, et ostja peab Taigerfieldi eest kahe aasta jooksul maksma vaid 40 000 krooni.