Ammas suri pärast pikka haigust teisipäeval.

Ammas (sündinud Külaots) sündis 29. märtsil 1962 Tartus. Ta õppis Kroonuaia tänava algkoolis Tartus, Tallinna 43. keskkoolis ja Põlva keskkoolis.

1985. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli ajakirjanduse erialal. Ülikooli lõpetamise järel sai Anneli suunamise Haapsallu tollasesse rajoonilehte Töörahva Lipp (hilisem Läänlane).

1989. aastal asutas koos abikaasa Andres Ammase ja Arne Veskega ajalehe Lääne Elu, mis oli esimene erakapitalil põhinev ajaleht. Lääne Elust siirdus Ammas 1996. aastal tööle Eesti Päevalehte ja sealt edasi Postimehesse.

2002. aastal pälvis ta uuriva ajakirjanduse kõrgeima tunnustuse ehk Bonnieri preemia artikliseeria eest USA-s tagaotsivast rahapesijast ja Eesti Raudtee erastajast Antonio Angottist.

2017. aastal sai Anneli Ammas presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Peale ajakirjanikutöö kirjutas Ammas ka raamatud Mait Agust, Kaie Kõrbist ja Kalle Klandorfist. Samuti sai tema eestvedamisel kaante vahele raamat "75 aastat Eesti tantsupidusid", mille eest tunnustati teda koos Kadri Valneriga rahvatantsumaailma väärikaim autasu, Ullo Toomi stipendiumiga.

Ammas oli abielus ajakirjaniku, õpetaja ja poliitiku Andres Ammasega, kes lahkus terviserikke järel aprillis 2018.

Anneli Ammast jäävad leinama poeg, vend ja ema.