Eelmise nädala lõpul pöördus ettevõte Funfair Films Limited Tallinna linnavalitsuse poole palvega võimaldada Laagna teed täiendavalt kaks päeva – kolmapäeval, 24. juulil ja neljapäeval, 25. juulil- filmivõteteks kasutada.

Täna toimunud linnavalitsuse istungil kaaluti seda võimalust ning otsustati, et kuna üldine liikluskoormus linna teedel on juuli lõpus tavalisest madalam, on filmivõteteks täiendava aja võimaldamine mõeldav. Eeldus oli, et seda tehakse samadel põhimõtetel kui eelnenud kahel nädalal - kuni kella 10ni võimaldatakse sõidukitel Lasnamäelt kesklinna pääseda ning pärast kella 15.30 vastassuunas liikuda.

Linnavalitsuse hinnangul kulges võtete protsess hästi organiseeritult ning filmitegijad reageerisid operatiivselt kõigile linna tähelepanekutele ja märkustele.

„Siiski ei õnnestunud filmitegijatel neile võimaldatud võtteperioodiga kõike lõpuni viia,“ märkis linnapea Mihhail Kõlvart. „Linn on huvitatud, et need filmivõtted saaks teoks võimalikult kiiresti ning linnakodanike elu läheks tavalistesse rööbastesse. Seepärast on mõistlik võimaldada projekti jätkamiseks täiendavad kaks päeva.“

„Oleme Lasnamäe elanikele tänulikud filmivõtete ajaks Laagna tee liikluse ümberkorraldamisest tingitud ajutistesse ebamugavustesse mõistva suhtumise eest,“ lisas meer.

Vastavalt lepingule peab Funfair Films Limited hüvitama täiendavad kulud, mis on seotud liikluse ümberkorraldamisega 24. ja 25. juulil, samuti teavitama linnaelanikke liiklusmuudatustest.