Delfi poole pöördus ärev lugeja, kes kuulis pühapäeva hilisõhtul sadamasillalt kahte lasku. Hiljem silmas ta rannas mitut politseiautot ja varahommikul ka vee kohal kopterit tiirutamas.

Lõuna prefektuurist kinnitati, et pühapäeva hilisõhtul andis politsei Tartus peatumismärguande Leedu numbrimärgiga sõidukile Lexus, mille juht eiras politseinike peatumismärguannet ning sõitis suurel kiirusel edasi Räpina suunas. Hinnates, et sellise välismaise registreerimisnumbriga sõiduki ja liiklusohtliku käitumismustri taga võib olla kellegi järjekordne püüd Eestist autosid varastada, reageeris politseipatrull juhtunule tavapärasest jõulisemalt.

Räpina sadamasse jõudes hülgas juht auto ning jooksis vette. Talle järgnenud patrullpolitseinik tegi kolm hoiatuslasku õhku, kuid kaldast juba sajakonna meetri kaugusel olnud mees otsustas ujudes edasi põgeneda ning kadus kaldal olnud politseinikel silmist.

Arvestades, et mees võis sattuda uppumisohtu, käivitas politsei päästeoperatsiooni, kuhu kaasati piirivalvurid mitme paadiga ning lennusalga kopter, mis kammis piiriveekogu ja selle kaldaid soojuskaameraga, ent meest leida ei õnnestunud. Päästeoperatsioon jätkus ka eile, kuid meest ei leitud. Samuti küsitleti kohalikke, kuid keegi ei olnud meest märganud. Tänaseks on otsingud lõpetatud.

"Hetkeseisuga ei ole meest leitud ja pole kinnitust, kas ta uppus," ütles Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk.

Mees jooksis Lämmijärve, mida patrullib piirivalve, sest tegemist on piiriveekoguga. Järvest põgenemine on Virki sõnul ebatõenäoline, sest järvest otse edasi ujudes jõuaks Venemaale, kuid selleks peaks väga hea ujuja olema.

Kerly Virk märkis, et eluga pääsemise võimalus on väike, sest mees jooksis riietes veekokku, väljas oli juba pime ja kaldal ükski patrull teda ei märganud. "On väike võimalus, et tal õnnestus kaldale tulla," lausus Virk, kuid mainis, et pääsemist ei saa välistada.

Leedu numbrimärgiga Lexusest leiti dokumendid, kuid ei ole kindel, kas põgenenud mees oli auto või dokumentide omanik. Ühendust võeti ka Leedu politseiga, et dokumentide ja auto omaniku kohta teavet saada, kuid seni pole midagi selgunud.

Sadamasse maha jäetud Lexus teisaldati politseiparklasse. Täpsemad asjaolud, miks mees selliselt politseinike eest põgenes ning oma elu vette põgenedes nõnda suurde ohtu pani, on selgitamisel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid