Kõlvart andis hiljuti Kremli-meeldele uudisteportaalile BaltNews intervjuu, milles ütles, et otsus minna koalitsiooni EKRE ja Isamaaga oli tema jaoks keeruline, kuid see oli ainus võimalus säilitada venekeelne haridus Eestis.

Isamaa esimees Seeder kostis selle peale, et Kõlvart teadlikult Eesti inimesi. Nimelt on tema sõnul täielikult eestikeelsele õppele üleminek tänase valitsuskoalitsiooni kindel plaan. "Asjatundjatel tuleb anda hinnang, mis aja jooksul see reaalselt võimalik on aga üleminek eestikeelsele haridusele toimub niikuinii. Vastasel juhul poleks Isamaa sellise valitsusliiduga üldse liitunud.“

“Mihhail Kõlvart on aastaid üritanud pidurdada eestikeelsele õppele üleminekut Tallinnas," sõnas Seeder ning lisas, et sealinnas oli see võimalik, sest Keskerakond naudib seal ainuvõimu.

Riigi tasemel seda tema sõnul siiski ei juhtu. "Koalitsioonilepingus, mille koostamisel osales ka Mihhail Kõlvart, on kirjas selge eesmärk, et kõik koolilõpetajad valdaksid tulevikus heal tasemel eesti keelt,“ ütles Seeder.

Seeder juhtis ka tähelepanu, millises kanalis Kõlvart eksitavaid väiteid esitas. Linnapea intervjuu ilmus Venemaa kontrolli all olevas uudistekanalis Baltnews. „Väited venekeelse hariduse jätkumiseks võivad olla Kõlvarti suunatud sõnumid oma valijatele aga meie ei lase Eesti inimestele lihtsalt kärbseid pähe ajada,“ lisas Seeder