Talgupäeva raames korraldati kokku 2051 talgut, millest võttis osa vähemalt 44 046 inimest ehk 3,3 protsenti eestimaalastest.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles, et seekordse talgupäeva suurim väljakutse oli ebatavaliselt külm ja heitlik kevadilm. "Tänane päev kinnitas taas eestimaalaste head tahet ja meie kodanikuühiskonna tugevat tervist. Talgupäeval on mingi eriline vägi, mis ilmutab end korra aastas kümnete tuhandete inimeste aktiivse panustamise kaudu. Õlg-õla kõrval tehtud talgutööd ja rõõm ühiselt veedetud päevast muutsid tänasegi kevadilma soojaks ja meeldejäävaks talgukogemuseks," rääkis Tüür.

"Talgupäev ühendab lauljaid ja tantsijaid, õpetajaid ja õpilasi, raamatukoguhoidjaid ja bussijuhte, pankureid ja punkareid, noori ja vanemaid. Ühise eesmärgi nimel tegutsemine liidab. Talgupäeval on ühendav jõud!" sõnas Tüür.

Talgupäeva staapi laekunud info kohaselt lükati halva ilma tõttu täna tööd edasi 82 talgupaigas.

Enim talguid toimus Harjumaal ja Tallinnas, kus 465 talgul osales kokku 14 413 inimest. Elanike arvu järgi oli kõige rohkem talgulisi Saaremaal, kus osales 210 talgul 3301 inimest ehk 9,9 protsenti maakonna elanikest. Pärnumaal osales 173 talgul 2987 talgulist, Tartumaal 167 talgul 3420 talgulist, Lääne-Virumaal 148 talgul 2804 talgulist, Ida-Virumaal 131 talgul 3611 talgulist, Raplamaal 125 talgul 1939 talgulist, Läänemaal 107 talgul 1592 talgulist, Järvamaal 100 talgul 2189 talgulist, Võrumaal 98 talgul 1752 talgulist, Jõgevamaal 94 talgul 1513 talgulist, Viljandimaal 77 talgul 1053 talgulist, Valgamaal 64 talgul 1501 talgulist, Põlvamaal 50 talgul 839 talgulist, Hiiumaal 39 talgul 855 talgulist. Väljaspool Eestit korraldati kolm talgut: Kanadas, Prantsusmaal ja Ühendkuningriigis.

Talgupäev kulges hea hooga ja ilma eriliste äpardusteta.

Talgud toimusid kõikjal üle Eesti

Kui kõlekülm meretuul jättis Pärnu linnas paljud väljakuulutatud talgupaigad inimtühjaks, siis Pärnumaal Jõõpres toimetati lausa mitmel pool korraga. Talgulised koristasid kirikut ja teeääri ning ehitasid lasteaiale seiklusrada.

Tallinnas Pikakari rannas tegid talgulised ranna prügist puhta(ma)ks, et teha rannas viibimine, sportimine, jalutamine ja aja veetmine mõnusaks.

Tallinnas Pirita jõe talgutel koristati jõest ja jõe ümbrusest suurel hulgal kõikvõimalikku prügi.

Kümned inimesed koristasid täna pealinnas Patarei vangla, Lennusadama ja Noblessneri sadama alasid, millega rõhutati ka Tallinna kesklinna mereala arendamise olulisust. Patareis koristati siseterritooriumi, mis on osa Eesti Mälu Instituudi ettevalmistatavast Patarei näitusealast "Kommunism on vangla", näituseala avatakse rahvale külastamiseks 15. mail.

Tänavusel talgupäeval korraldati enim heakorra- ja külatalguid, laulu ja tantsu juubeliaastaga seotud talguid, meisterdati õueraamatukogusid, osaleti nurmenukutalgutel, lisaks toimus looduskaitse talguid, korteriühistute talguid, prügikoristustalguid, noortega seotud talguid jm.

Maikuu jooksul jätkub mahukas kodanikuteaduse projekt ehk nurmenukutalgud, mille eesmärk on aidata teadlastel hinnata meie looduse liigirikkust ja seisukorda. Nurmenukutalgute vaatluse tulemused saab sisestada nurmenuku nutiveebi www.nurmenukk.ee.

Teeme Ära talgupäeva meeskond tänab ja tunnustab kõiki talgujuhte ja talgulisi.