Riigipea rõhutas oma sõnavõtus, et Vabariigi Valitsus ei seisa mitte ainult nende 300 000 inimese eest, kes koalitsioonierakondi valisid, vaid kõigi Eesti inimeste eest. „Iga Eesti inimese eest. Sõltumata soost, elukutsest, vanusest, nahavärvist, kodusest keelest, maailmavaatest, seksuaalsest sättumusest või mõnest muust tegurist,“ ütles president Kaljulaid.

Ta kordas ka oma kolme nädala eest riigikogu avaistungil öeldud mõtet, et Eesti demokraatia pole kriisis, küll aga valitseb väärtuste kriis. „Meie valimised olid ausad ja läbipaistvad ning iga valitsus, mida toetab riigikogu enamus, on legitiimne ja esindab rahva tahet. Aga väärtuste kriisi näitab kasvõi fakt, et me täna neljakesi siin Eesti inimeste ees seisame – veel enne, kui saan alla kirjutada otsusele, millega valitsuse ametisse nimetan,“ nentis riigipea.

President tõi oma kõnes ka välja, et vanasti oli tavaks anda valitsusele sada kriitikavaba päeva, aga sel sajandil see enam nii pole olnud ega vist peakski olema. Selle asemel kutsus ta kõiki üles vähendama kurjust retoorikas. „Kutsun täna siin seda valitsust ametisse nimetades võtma 100 vihavaba päeva. Kutsun üles poliitikuid, kutsun üles kõiki, kes harjunud kas internetis, tänaval või muul moel viha ja mõistmatust külvama. Ma usun, et see on võimalik. Ma tahan uskuda Eestisse, kus ka selle 100 päeva möödudes on meil tee edasi. Tee Eestile, kus on vähem viha ja hirmu,“ sõnas president Kaljulaid.

Pressikonverentsil osalesid ka Keskerakonna esimees Jüri Ratas, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ning Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. Tehti ühisavaldus ning seejärel kinnitas president Kaljulaid Ratase ja tema ministrid ametisse.