Erakonna põhiloosung valimistel “Eesti on eriline!” keskendub Eesti võimalusele anda Euroopale eeskuju oma rahvuslike väärtuste hoidmisel, julgeoleku tagamisel ning bürokraatia ja ülereguleerimise vähendamisel, teatas partei.

“Eesti on eriline. Ta on väike ime, mis sündis asukoha ja paljude muude asjaolude kiuste tänu Eesti rahva pingutusele. Meil on, mida Euroopas eest vedada. Me viime rohkem Eestit Euroopasse. Me võitleme e-Euroopa, maailma tipptasemel teadus- ja arendustegevusega, heade ühenduste ja tugeva majandusega Euroopa ning kliimamuutuste ja keskkonnaprobleemidega tegeleva Euroopa eest,” sõnas erakonna esimees Kristina Kallas.

Nimekirja esinumbri Lauri Hussari hinnangul valitseb Euroopas väärtuste kriis, mis võib viia Euroopa Liidu lagunemiseni. “Eesti 200 ei ole poliitkorrektne, me räägime ausalt Euroopa tulevikust. Eesti on Euroopas uuenduste ja tarkade lahenduste lipulaev. Eesti ei tohi saata Euroopa Parlamenti vihkamist õhutavaid populiste,” sõnas Hussar. “Euroopas on vihkav natsionalism ja patriootlik rahvuslus segamini nagu pudru ja kapsad. Me ei ole nõus, et populismi vastu võitlemise sildi all rahvuslust hukka mõistetakse.”

Eesti 200 hinnangul peab Euroopa Liit kindlalt kaitsma oma piire ebaseadusliku sisserände, agressioonide ja küberrünnakute eest. “Turvalisus on meie põhiõigus ja Euroopa Liit on selle garantii. Kui laseme populistidel Euroopa Liitu tükkhaaval laiali lammutada, oleme taas üksi. Me ei tohi olla sinisilmsed,” märkis endine kaitseminister ja praegu Eesti 200 juhatuse liige Margus Tsahkna.

Samuti kandideerivad Eesti 200 Euroopa Parlamendi valimistel äsjastel Riigikogu valimistel korraliku häältesaagi võtnud Eesti 200 aseesimees Liina Normet, endine Põlva maavanem Igor Taro, Skytte poliitikauuringute instituudi juht Kristiina Tõnnisson ja ettevõtja Marek Reinaas. Uute nimedena lisanduvad Eesti 200 meeskonda Euroopa Liidu asjatundja, Euroopa E-kaubanduse liidu Tegevjuht Triin Saag ning Eesti toidu päritolumärgistuse eest võitlev Kagu-Eesti põllumees Kaupo Kutsar.
Eesti 200 nimekiri Euroopa Parlamendi valimistele esitatakse niisuguses järjestuses: Lauri Hussar, Kristina Kallas, Margus Tsahkna, Liina Normet, Igor Taro, Triin Saag, Kaupo Kutsar, Kristiina Tõnnisson ja Marek Reinaas.