Kohe pärast 17. märtsil aset leidnud sodimist ei õnnestunud politseil meest tuvastada ja seejärel pöörduti avalikkuse poole.

Eile, pärast uut palvet avalikkusele, märkas kirjeldusele vastavat meest Tallinna linnavolikogu ees Tallinna munitsipaalpolitsei ametnik ja ka tähelepanelik kodanik, kes mõlemad andsid sellest politseile teada.

Politseinike saabudes oli volikogu ees kirjeldusele vastav 39-aastane mees, kellele edastati kutse ilmuda tänaseks politseisse ütlusi andma.

Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juhtivuurija Inna Toateri sõnul kuulati Keskerakonna büroo aknaid sodinud mees üle. "Ta tunnistas oma süüd, kahetses oma tegu ja vabandas nende ees, keda ta oma teoga on solvanud."

Mehele määrati kiirmenetluse otsusega karistuseks rahatrahv. Mehel puuduvad varasemad kehtivad väärteo- ja kriminaalkaristused. Kõnealune otsus jõustub 15 päeva pärast, juhul kui seda edasi ei kaevata.

Delfi andmetel on tabatud mehe näol tegemist aastatel 2011-2017 sotsiaaldemokraatide ridadesse kuulunud Maksim Nikolajeviga, kes on sotside ridades kahel korral kohalikel valimistel kandideerinud. 2013. aastal kogus ta 12 häält ja 2017. aastal 21 häält.

Sotside ridades olles vastandus ta ka sotside endiga. Nüüd parteituna on mees silma paistnud mitmel meeleavaldusel osalemisega. Tema tabamise hetkel linnavolikogu ees oli mees samuti meelt avaldamas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid