Sündmuskohal töötanud Tartu avariipolitseinik Rando Jõemets rääkis, et esialgsetel andmetel väljus 12-aastane koolipoiss Tallinna suunas liikunud liinibussist ning soovis ületada teed. "Paraku ei veendunud laps teeületuse ohutuses ning jooksis bussi eest otse ette Tallinna poole liikunud sõiduautole Mercedes," kirjeldas avariipolitseinikud juhtunut.

Ta lisas, et Tallinna poole liikunud Mercedese juht püüdis enda sõnul kokkupõrget küll vältida, ent poiss sai sellegipoolest sõidukilt löögi. Tema vigastused olid kahjuks sedavõrd rasked, et ta hukkus sündmuskohal.

Avariipolitseinik kinnitas, et Mercedese roolis olnud 43aastane mees oli kaine ja omas juhtimisõigust. Õnnetuses tema viga ei saanud.

Tee õnnetuspaigal oli asfaltkattega ning kuiv. Nähtavus ja ilmastikuolud olid hea. Lubatud maksimaalne sõidukiirus sel teelõigul oli 90 km/h.

"Viimastel päevadel on Tartu linnaski olnud mitu sarnast juhust, kus koolilapsed on kiirustades ette jooksnud mõnele sõidukile. Linnas, kus kiirused poole väiksemad, on lapsed pääsenud suure ehmatuse ja halvimal juhul sinise põlve ning kerge põrutusega," ütles avariipolitseinik. "Maanteel, kus kiirused on suured, tuleb jalakäijatel olla aga eriti tähelepanelik ning iga liigutus mitu korda järele mõelda, sest suured kiirused eksimusi ei luba."

Ta palub lapsi, et nad ei kiirustaks sedavõrd palju ning võtaks omale teeületuseks ja liikluses osalemiseks rahulikult aega. "Niisamuti palun bussidega kooli ja kodu vahelt liikuvate noorte vanemaid, et nad räägiks ikka ja jälle oma lastele, et sõiduteed ei tohi ületada bussi eest ega tagant."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid