Aasta hakkab lõpule jõudma ja oleks võinud loota, et veel viimaseid rahulikke puhkepäevi üritab nautida enamik meie seast. Võta näpust, Henn Põlluaasa macho-vunts lõi ikka võbelema. Kuidas siis nii, et temasarnane mees mõne ühiskondliku süsteemse päris mure osa võib olla?!

Paraku näitab kurb statistika just macho-kultuuri õõvastavat tulemust. Politsei saab päevas 40 kõnet seoses naistevastase vägivallaga. Pühade ajal on juhtumeid tavapärasest rohkemgi. Möödunud neljapäeval ja reedel oli selliseid väljakutseid ainuüksi Ida-Virumaal 10. Iga kolmas naine langeb partneri vägivalla ohvriks. “Normaalsel” mehel Põlluaasal võib tõesti olla raske aru saada, et tegemist on probleemiga, sest tema ei ole kannatav osapool.

Rääkimata muidugi patroniseerivast suhtumisest, et õige Eesti mees teab kõike ja mida need naised ka teavad. Seda illustreerib EKRE rohkearvuline naispoliitikute hulk, keda “mehed tagaplaanil hoidmisega kaitsevad” ning see, et Põlluaas kutsub 78-aastast tunnustatud emeriitprofessorit patroniseerivalt “Marjukeseks”.

Paistab, et EKRE arvates on “normaalne mees” üheselt defineeritud ja lausa ISO-standardina kirjas. Nii nagu vaesus ei puuduta iga inimest, ei kanna macho-kultuuri negatiivseid ilminguid iga mees. See ei tähenda, et probleemi ei oleks, see poleks suur või sellega ei peaks tegelema. Rääkides aga vaesusega võitlemisest, siis samal ajal kui EKRE on mööda Eestit meie meeste normaalsust mõõtmas käinud, tegelesid sotsiaaldemokraadid probleemide lahendamisega.

Lapsetoetuse tõstmise tulemusena on oluliselt vähenenud absoluutses vaesuses elavate laste hulk. Sooline palgalõhe ja diskrimineerimine saab jätkuvalt tähelepanu, sest väiksem palk kandub üle väiksemaks pensioniks, millega naised peavad üksi hakkama saama, sest Põlluaasa kõrgelthinnatud macho-kultuur viib paljud mehed enneaegselt hauda. Jällegi koht, kus saaksime rohkema tööga Eesti inimeste vaesust vähendada ja eluiga pikendada.

Noorte Sotsiaaldemokraatide juhina ei ole aga minul ülevaadet meie liikmete isiklikust elust, sh nende seksuaalsest sättumusest. See pole minu asigi. Ehkki EKRE paistab soovivat ronida kättpidi kõigi magamistuppa ja detailset ülevaadet isegi sellest kui palju ja mis filme kooliõpilased vaatavad.

Loodan siiralt, et Põlluaas ei ole meie liikmete jälitustegevusele pühendunud, et igasugu statistilisi üldistusi endal teha lubab. Tegemist oleks siiski seaduserikkumisega. Küll aga paistab, et “normaalne” mees Põlluaas mõtleb sarnaselt mõnele teisele “normaalsele” mehele homoseksist tihemini kui homod ise.

Naiste alandamise ja teiste organisatsioonide liikmete voodieluga tegelemise asemel võiks Põlluaas EKRE aseesimehena lüüa korra majja oma noortekogus ning lõpetada Jüri Arraku loomingu järjekindla loata kasutamise.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid